logo
close

Co na nietrzymanie moczu – pieluchy anatomiczne czy pieluchomajtki?

29 czerwca 2022
simplie Komentarze: 0 Kategoria: Aktualności

W przebiegu nietrzymania moczu można stosować różne rodzaje wyrobów chłonnych. Wśród nich znajdują się pieluchy anatomiczne oraz pieluchomajtki. Co wybrać? Wyjaśniamy, czym się różnią, jakie mają zalety i doradzamy, na co warto się zdecydować.

W przebiegu nietrzymania moczu można stosować różne rodzaje wyrobów chłonnych. Wśród nich znajdują się pieluchy anatomiczne oraz pieluchomajtki. Co wybrać? Wyjaśniamy, czym się różnią, jakie mają zalety i doradzamy, na co warto się zdecydować.

Dla kogo przeznaczone są pieluchy anatomiczne i pieluchomajtki?

Pieluchy anatomiczne oraz pieluchomajtki są przeznaczone dla osób z nietrzymaniem moczu.

Wyroby te mogą być używane w różnych stopniach nietrzymania moczu, w tym w przypadku średniej i ciężkiej inkontynencji. Są one też dostępne w różnych rozmiarach, co pozwala na dopasowanie ich do obwodu pasa użytkownika.

Czym różnią się pieluchomajtki i pieluchy anatomiczne?

Zarówno pieluchomajtki, jak i pieluchy anatomiczne mają to samo przeznaczenie. Czym się różnią?

Pieluchomajtki
Wyroby chłonne jak pieluchomajtki zbudowane są jak pieluchy. Wyposażone są we wkład chłonny oraz w boczki z przylepcami, które pozwalają na ich założenie. Dostępne w sprzedaży modele są również bardzo chłonne i nie powodują ograniczenia ruchów, na przykład jak pieluchomajtki Abena o elastycznej budowie.

Pieluchy anatomiczne
Są to wyroby, które mają postać wkładu umieszczanego w majtkach siatkowych. Nie mają one zatem części biodrowej. Wobec tego podczas zmieniania wyrobu należy wymienić samą pieluchę – wkład, natomiast majtki siateczkowe mogą być używane wielorazowo.

Kiedy wybrać pieluchy anatomiczne, a kiedy pieluchomajtki?

Decyzja dotycząca stosowania wyrobów jak pieluchy anatomiczne a pieluchomajtki powinna przede wszystkim wynikać z indywidualnych preferencji użytkownika oraz jego stopnia mobilności.

Pieluchy anatomiczne używane z majtkami siatkowymi wyróżniają się wyższą przewiewnością i dzięki temu zmniejszają ryzyko odparzeń, podrażnień skóry. Są one też dyskretniejsze, więc często są one wybierane przez osoby mobilne.

Z kolei pieluchomajtki częściej używane są w przypadku osób leżących, natomiast również mogą być one wykorzystywane przez osoby mobilne.

Najlepiej więc przetestować oba rodzaje tych wyrobów na nietrzymanie moczu, by zdecydować, który pozwoli na uzyskanie najlepszego poziomu wygody i bezpieczeństwa.

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności