logo
close
Siarka organiczna

Czy warto suplementować siarkę organiczną?

26 czerwca 2023
simplie Komentarze: 0 Kategoria: Aktualności, Materiały sponsorowane

„Minerał piękna”, czyli siarka występuje w ciele każdego z nas. Odgrywa istotną rolę w utrzymaniu zdrowia kości i stawów. Ze względu na jej korzystny wpływ na skórę, włosy i paznokcie wiele osób powinno zastanowić się nad jej suplementacją. Chociaż siarka jest dostarczana do naszego organizmu poprzez spożywanie pokarmów, procesy zachodzące w przetwarzaniu żywności mogą powodować znaczne zmniejszenie jej zawartości. Czytaj dalej, a dowiesz się czy jest to rozwiązanie dla Ciebie oraz poznasz działanie i dawkowanie siarki organicznej.

Siarka organiczna – zastosowanie

Zastosowanie siarki organicznej w postaci MSM (metylosiarczan, metylosulfonylometan) przynosi korzystne efekty dla stawów, mięśni i kości. Wszystko dlatego, że pomaga w redukcji stanów zapalnych w tych obszarach. Przyjmowanie MSM może prowadzić do zmniejszenia bólu, sztywności stawów oraz poprawy ich ruchomości. Dodatkowo, przeprowadzono badania, które wykazały, że MSM hamuje degradację chrząstki stawowej. Grupa osób powyżej 50. roku życia, która przyjmowała 1200 mg MSM przez okres 3 miesięcy, doświadczyła ogólnego poprawienia jakości życia w porównaniu do grupy, która przyjmowała placebo. U osób suplementujących MSM zaobserwowano zmniejszenie bólu, obrzęku, sztywności stawów oraz łatwiejsze poruszanie się i wstawanie z łóżka. Wyniki badań wskazują również, że MSM pomaga w zmniejszeniu dolegliwości bólowych mięśni, głowy i pleców.

Kto powinien suplementować siarkę organiczną? 

Siarka organiczna, może więc być skutecznym środkiem zarówno w leczeniu, jak i profilaktyce różnych schorzeń. Dotyczy to przede wszystkim:

  • problemów związanych ze stawami, kośćmi i mięśniami, 
  • chorób zwyrodnieniowych stawów, 
  • reumatoidalne zapaleń stawów,
  • innych schorzeń układu kostno-stawowego.  

Ponadto, MSM może być pomocne w przypadku chorób skórnych, takich jak trądzik różowaty, oraz w łagodzeniu objawów alergii.

Kto nie powinien przyjmować siarki organicznej? Przeciwskazania

Warto zaznaczyć, że przyjmowanie siarki organicznej może prowadzić do obniżenia ciśnienia krwi oraz hamowania agregacji płytek krwi. Dlatego nie zaleca się stosowania preparatów zawierających siarkę organiczną u osób cierpiących na niedociśnienie, mających obniżoną krzepliwość krwi lub przyjmujących leki przeciwzakrzepowe. Dodatkowo, należy unikać przyjmowania MSM w przypadku nadwrażliwości na związki siarki.

Siarka organiczna – dawkowanie

Zaleca się suplementację siarki organicznej ze względu na jej ograniczoną przyswajalność z pożywienia. Wprowadzając suplementację siarki, ważne jest rozpoczęcie od niewielkich ilości, które można stopniowo zwiększać po tygodniu. Nadmiar siarki jest wydalany z organizmu wraz z moczem. Przed rozpoczęciem suplementacji zaleca się konsultację z lekarzem lub dietetykiem, jednak zazwyczaj zalecana początkowa dawka MSM wynosi 1 g dziennie. MSM można rozpuścić w wodzie i spożywać pół godziny przed posiłkiem. Po tygodniu można zwiększyć dawkę, ale nie należy przekraczać 4 g dziennie. Zalecana dawka siarki wynosi 50 mg na kilogram masy ciała, co oznacza, że dla osoby ważącej 60 kg polecana dzienna dawka wynosi 3 g. Siarka doskonale współdziała z magnezem, cynkiem, kolagenem, witaminami z grupy B oraz witaminami C i D.

Zaznaczamy również, że dawka 1,5 kg siarki organicznej jest dawką śmiertelną.

Jak wybrać siarkę organiczną od odpowiedniego producenta?

Przy wyborze suplementu z MSM warto zwracać uwagę na dawkę zawartą w jednej kapsułce. Ważne jest również zaufanie do producenta, dlatego warto wybierać sprawdzone marki, które stosują najwyższe standardy w produkcji suplementów diety. Dodatkowo, istotne są badania naukowe dotyczące konkretnego preparatu z MSM, które potwierdzają jego skuteczność i bezpieczeństwo. 

Gdzie kupić siarkę organiczną? 

Siarkę organiczną, jak i wszystkie inne suplementy najlepiej kupować ze sprawdzonych źródeł. Mowa o aptekach stacjonarnych, lub licencjonowanych aptekach internetowych. Można również zakupić suplementy prosto u producentów w ich sklepach internetowych. Przykładem takiej działalności jest firma Swanson(https://www.witaminyswanson.pl), oferująca siarkę organiczną i inne wyroby w swoim oficjalnym sklepie online.

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności