logo
close
Jak zachęcić dziecko do sportu 6

Jak zachęcić dziecko do sportu?

6 marca 2020
simplie Komentarze: 2 Kategoria: Aktualności

Nadwaga, otyłość, brak aktywności ruchowej, to coraz większy problem naszego społeczeństwa. Dzieci zamiast zabawy na świeżym powietrzu lub korzystania z różnych form aktywności fizycznej, wolą spędzać czas przed komputerem lub telefonem.


Jak zachęcić dziecko do sportu? – Spis treści:

  1. Daj dziecku dobry przykład
  2. Nie odkładaj na jutro
  3. Sport to zabawa
  4. Wspólna radość z uprawiania sportu
  5. Pozwól dziecku poszukiwać własnej drogi

Jak zachęcić dziecko do sportu? zdrowe dziecko

Siedzenie w domu, szukanie rozrywek, które nie gwarantują ruchu, to fatalne rozwiązanie. Dlatego rodzice powinni postarać się o to, aby zachęcić dziecko do aktywności fizycznej. Jak w sposób pozytywny zaszczepić w dziecku chęć do regularnego uprawiania sportu?

Jak zachęcić dziecko do sportu? Daj dziecku dobry przykład


Jak zachęcić dziecko do sportu? blog rodzina treningNa rodzicach spoczywa ogromna odpowiedzialność, gdyż to od nich zależy cze skierują dziecko na sportowe tory. W pierwszych latach życia dziecka rodzice są wzorem do naśladowania i należy to spożytkować w pozytywny sposób, dlatego rodzic, powinien unikać spędzania większości wolnego czas przed komputerem lub telewizorem.
Tacy rodzice mogą mieć problemy z tym, aby w sposób racjonalny przekonać dziecko do aktywności fizycznej. Rodzice, którzy stawiają na aktywność fizyczną, regularne treningi biegowe, wycieczki rowerowe czy wizyty na basenie dość łatwo są w stanie nakłonić pociechy do podjęcia aktywności ruchowej.

Nie odkładaj na jutro


Jak zachęcić dziecko do sportu? aktywność fizyczna blogBardzo złym pomysłem jest odkładanie „na jutro” spraw związanych z aktywnością ruchową dzieci, ponieważ dziecko od najmłodszych lat powinno mieć wpojony wzorzec, że sport to sama przyjemność. Małe dzieci przejawiają ogromne chęci do zabawy, ciągle są w ruchu, dopiero z wiekiem zaczynają pojawiać się tendencję do innych form spędzania wolnego czasu. Dlatego należy jak najszybciej działać w kwestii aktywności fizycznej najmłodszych, bo z czasem będzie znacznie trudniej.

Sport to zabawa – mniej teorii, więcej praktyki


sport to zabawa dzieci trening blog
Mówienie, ciągłe powtarzanie o tym, że sport to zdrowie, że warto się poruszać, może przynieść negatywne efekty. Nikt nie lubi, kiedy „truje mu się”, gdy ciągle mówi o tym samym, aż do znudzenia. Lepiej jest po prostu w praktyce zaprezentować dzieciom, że sport jest rzeczywiście fajną formą spędzania wolnego czasu.
Należy pamiętać o tym, że sport to zabawa, to możliwość ciekawego spędzania czasu. Dlatego też dziecko ma się przede wszystkim dobrze bawić, doskonale czuć w trakcie aktywności fizycznej. Jakiekolwiek zmuszanie dziecka do codziennej aktywności ruchowej.
Przelewanie własnych ambicji na swoje pociechy jest niekorzystne. Dziecko może szybko się zniechęcić, a konkretna aktywność fizyczna zacznie się kojarzyć negatywnie i nie będzie sprawiała radości.

Jak zachęcić dziecko do sportu? Sport w rodzinnym gronie


Sport w rodzinnym gronie dzieci trening blogSport w gronie rodzinnym to nie tylko zdrowie. To dobry sposób, który pozwala zaszczepić pasję do aktywności ruchowej wśród dzieciaków. Rodzinne uprawianie sportu jest znakomitą zabawą, pozwala spędzać razem czas, buduje więzi rodzinne.

Pozwól dziecku poszukiwać własnej drogi w sporcie


Jak zachęcić dziecko do sportu? dzieci sport trening blogJeżeli dziecko wykazuje zainteresowanie aktywnością fizyczną. Jeżeli nie ma problemu z regularnym uprawianiem różnych dyscyplin sportowych, to nic tylko się cieszyć. Trzeba jednak pamiętać, że dzieci szybko się nudzą i poszukują różnych dróg. Dziś nasz syn może chcieć zostać wybitnym piłkarzem, a za miesiąc postanowi zostać gwiazdą tenisa.
Nie należy zmuszać dziecka do tego, aby skupiło się na jednym sporcie. Nie należy robić żadnych wyrzutów związanych z ciągłymi zmianami zainteresowań. Rodzice, którzy pragną, aby ich dziecko pokochało sport, będą je wspierać w ramach podejmowanych decyzji.
Dobrze jest podchodzić w sposób racjonalny do tematu aktywności fizycznej wśród najmłodszych. Tylko tak można osiągnąć sukces i sprawić, że dziecko będzie chętne do uprawiania sportu. Bo sport to nie tylko zdrowie. To również znakomita zabawa, możliwość nawiązywania nowych kontaktów, a także nauka regularności oraz systematyczności.

Komentarze
  • Dobre nawyki wymagaja silnej woli, prawda stara jak swiat

  • Pingback: What do I consider to be the greatest threat to mankind, and why? – Health
  • Komentarz

    Komentując, akceptujesz Politykę prywatności