logo
close

Maska antysmogowa do biegania

31 stycznia 2018
simplie Komentarze: 0 Kategoria: Aktualności

Od wielu lat poruszany jest problem kiepskiej jakości powietrza w Polsce. Nasila się to wraz z początkiem sezonu grzewczego. Często pojawiają się alarmy antysmogowe, które zalecają pozostanie w domach, o ile sytuacja nie wymaga wyjścia na zewnątrz. Wielu sportowców swoje treningi na okres jesienno-zimowy przenosi pod dach. A nie jest to koniecznością, jeśli w wyposażeniu treningowym znajdzie się maska antysmogowa dla sportowców.

Sportowcy szczególni narażeni na działanie zanieczyszczeń


Dla każdego człowieka smog jest zagrożeniem zdrowia. Zawieszone w powietrzu zanieczyszczenia z każdym oddechem dostają się do płuc i mogą prowadzić do poważnych schorzeń układu oddechowego. Dlatego coraz częściej na miejskich ulicach można spotkać ludzi, dla których maska antysmogowa jest elementem codziennej stylizacji.
Filtr antysmogowy powinien stać się jesienią jednym z nieodłącznych towarzyszy każdego sportowca, który część swojego planu treningowego realizuje na powietrzu.
To grupa osób, które szczególnie narażone są na szkodliwe działanie smogu. Powodem tego jest fizjologia człowieka. Organizm sportowca wystawiony na duży wysiłek treningowy charakteryzuje się szybszym tempem metabolizmu. W stanie aktywności oddech staje się szybszy, rośnie wentylacja, a organizm przyswaja więcej substancji zawartych w powietrzu, również szkodliwych zanieczyszczeń.

Maska antysmogowa dla biegacza


Wybierając filtr antysmogowy z myślą o treningach na powietrzu, warto skierować się do działu z maskami dedykowanymi sportowcom. Mają one odpowiednio wyprofilowane muszle, by maska antysmogowa do biegania była nie tylko skuteczna w działaniu, ale również komfortowa w użytkowaniu i przez cały trening pozostawała na swoim miejscu.
Ochrona antysmogowa dla sportowców charakteryzuje się nie tylko specjalnym kształtem muszli, ale też zaworami i filtrami stworzonymi z myślą o aktywnym organizmie, ze zwiększonym zapotrzebowaniem na pobór powietrza.

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności