logo
close
Maska do ćwiczeń training mask

Maska wydolnościowa zalety stosowania

11 marca 2018
simplie Komentarze: 2 Kategoria: Aktualności

Maska wydolnościowa to sportowy gadżet, który cieszy się coraz większą popularnością zarówno wśród amatorów jak i profesjonalistów różnych dyscyplin. Jak sama nazwa wskazuje, wykorzystywana jest przy treningach wytrzymałościowych i wydolnościowych w celu poprawienia kondycji, koncentracji i uzyskania wielu innych korzyści.
Maska wydolnościowa pozwala na odtworzenie warunków treningowych, podczas których zaczyna brakować nam tlenu. Z tego powodu organizm aktywuje  proces adaptacyjny, który stymuluje układ krwionośny do radzenia sobie z tego rodzaju ograniczeniami.
Maska wydolnościowa Training Mask zalety wady
Sposób w jaki działa maska treningowa jest bardzo prosty. Dzięki specjalnej konstrukcji zakrywa ona szczelnie  nos i usta, uniemożliwiając dostanie się powietrza w inny sposób niż przez celowo umieszczone w niej otwory. W otworach z kolei znajdują się specjalne blokady zasłonowe, które dają możliwość regulowania wentylacji. W praktyce oznacza to, że poprzez manipulowanie dostępnością powietrza, można regulować obciążenie treningowe.

Maska wydolnościowa/treningowa zalety


Sportowcy decydują się na trening w masce wydolnościowej, aby imitować  warunki wysokogórskie. Dzięki temu, co zostało udowodnione podczas licznych badań, zawodnicy mogą cieszyć się lepszą wydolnością, zwiększona koncentracją, większą pojemnością płuc, szybszym spalaniem kalorii i wyższym poziomem energii.
maska wydolnościowa training mask czy warto
Powyższe korzyści są ważne  w wielu dyscyplinach sportowych, jednak maski wydolnościowe mają swoich zwolenników przede wszystkim wśród biegaczy, zawodników uprawiających sporty walki i piłkarzy. Oprócz zastosowania maski  treningowej w sporcie, sprawdziły się one również podczas rehabilitacji jako metoda treningu mięśni oddechowych.
Szczególnie dobre efekty uzyskano wśród osób sparaliżowanych, których funkcje mięśni oddechowych zostały osłabione. Planując trening w masce wydolnościowej należy pamiętać o ważnych kwestiach takich jak – dobór odpowiedniego rozmiaru, stopniowe przyzwyczajanie organizmu do większych „wysokości”, oraz dostosowanie planu treningowego do swojej kondycji.
Bezpieczeństwo to podstawa!

Komentarze
  • Potwierdzam. Do treningów w masce trzeba się przyzwyczaić, ale najważniejsze, że są efekty, tylko trzeba regularnie ćwiczyć. Ja mam system 2-3 razy w tygodniu po 30 minut i działa.

  • Nie jest lekko podczas pierwszych treningów z taka maską, ale jak efekty przychodzą to jest motywacja. Wypróbowałem, uważam, że warto. ( ale zaczynać stopniowo)

  • Komentarz

    Komentując, akceptujesz Politykę prywatności