logo
close
skręty tułowia stojąc z drążkiem

Skręty tułowia

21 listopada 2017
simplie Komentarze: 0 Kategoria: Ćwiczenia na brzuch

Podczas tego ćwiczenia najbardziej zaangażowane będą mięśnie proste i skośne brzucha. Angażuje się w znacznej mierze również prostowniki grzbietu.
 
Skręty tułowia można zrobić w pozycji siedzącej, jak i stojącej (w tym wypadku przy użyciu specjalnej maszyny lub gryfu sztangi. Osoby, które mają doświadczenie, są zaawansowane, mogą stosować dostosowane do siebie obciążenia.
 
Wykonując skręty tułowia w pozycji stojącej, należy ustawić się w rozkroku szerszym niż barki. Następnie położyć gryf na karku, a ramiona oprzeć szeroko na gryfie.
Wykonując skręty tułowia w pozycji siedzącej, należy chwycić rączki maszyny, mający przy tym stale wyprostowany tułów. Równocześnie ustawia się nogi w odpowiedniej pozycji (muszą być ugięte w kolanach i skierowane do przodu).
 
Ważne informacje:
 
odradza się wykonywanie tego ćwiczenia ze zbyt dużym obciążeniem. Dlaczego? Mowa o ćwiczeniu, które bardziej klasyfikuje się w aerobach, niż w siłowych. Skutkiem zbyt dużych obciążeń może być niewłaściwy przyrost masy mięśniowej, pojawienia się dysproporcji w budowie sylwetki. Duże obciążenia to również prosta droga do kontuzji dolnego odcinka grzbietu. Ćwicząc, unikać należy ruchów zamaszystych oraz w wolnym tempie.

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności