logo
close
Przenoszenie sztangielki w leżeniu w poprzek ławki poziomej ćwiczenia na klate atlas ćwiczeń

Przenoszenie sztangielki w leżeniu w poprzek ławki poziomej

14 kwietnia 2018
simplie Komentarze: 0 Kategoria: Ćwiczenia na klatkę piersiową

Ćwiczenie angażuje całą grupę mięśni piersiowych, a także mięśnie najszersze grzbietu.
Jak wykonać ćwiczenie, by osiągać najlepsze efekty? Należy położyć się w poprzek ławki poziomej, tak, aby przylegała do niej część pleców w okolicach karku i łopatek. Sztangielki należy chwycić pod talerzami. Ważne, aby w trakcie całego ruchu ramion, były one lekko ugięte. Sztangielkę trzeba opuszczać w dół do tyłu, aż do momentu, gdy nastąpi maksymalne wychylenie. Tak, aby oczywiście mieć w pełni kontrolę nad ciężarem. Podczas opuszczania sztangielki należy nabrać powietrza. Wypuszczamy je podczas ruchu powrotnego.
Jeżeli ćwicząc, w trakcie opuszczania sztangielki, dodatkowo obniżymy biodra, wpłyniemy na rozciąganie tułowia, co pozwoli na jeszcze lepszy angaż mięśni zębatych. Wykonując ćwiczenie ważne, aby nie wprawiać w pracę mięśni grzbietu.
Ważne informacje: najlepiej ćwiczyć na ławce w poprzek, a nie wzdłuż. Jest to gwarancją lepszej efektywności. Równie istotne jest, aby prawidłowo, zgodnie z wytycznymi oddychać. Ma to ogromny wpływ na poszerzanie klatki piersiowej. Tradycyjnie dbamy o to, aby zaciski sztangielek były prawidłowo zamocowane.

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności