logo
close
Wyciskanie sztangi w leżeniu na ławce poziomej cwiczenia na klate atlas cwiczen

Wyciskanie sztangi w leżeniu na ławce poziomej

9 września 2020
simplie Komentarze: 0 Kategoria: Ćwiczenia na klatkę piersiową

Ćwiczenie to angażuje całą grupę mięśni klatki piersiowej. Również zaangażowane są przednie aktony mięśni naramiennych oraz mięśnie trójgłowe ramion.
Jak wykonywać prawidłowo wyciskanie sztangi w leżeniu na ławce poziomej? Należy położyć się na ławce, robiąc to w taki sposób, aby nogi ugiąć pod kątem prostym. Dodatkowo nogi muszą przylegać do podłoża. Stosuje się uchwyt średni (ramiona w momencie opuszczenia sztangi na klatkę, muszą tworzyć z przedramionami kąt prosty). Sztanga powinna zostać opuszczona na klatkę, a precyzja wymaga, aby znajdowała się powyżej brodawek, około 1 cm.
Opuszczanie sztangi wymaga stosowania głębokiego wdechu. Podczas wyciskania należy wydychać powietrze. Dopuszczalne jest również okresowe przytrzymywanie sztangi na klatce, zanim zrobi się wyciskanie. Takie przytrzymywanie powinno trwać chwilę. Podczas wykonywania ćwiczenia nie można zapominać o prawidłowym ułożeniu łokci. Pod żadnym pozorem nie mogą one uciekać do środka. Wyciskanie należy zakończyć przed zablokowaniem łokci.
Istnieje możliwość wykonywania tego rodzaju ćwiczenia również na maszynach lub suwnicy Smitha.
Ważne informacje: należy pamiętać, że ćwiczenie to wpływa na wzrost całej klatki. W trakcie wykonywania krew pompowana jest na całym obszarze klatki piersiowej. Dlatego podchodząc do ćwiczenia, konieczne jest przyjęcie prawidłowej pozycji na ławce. Ciało powinno być w pełni stabilne. Ćwicząc, nie można odrywać bioder od ławki, a także wstrzymywać oddechu. Całe ćwiczenie należy przeprowadzić w sposób płynny, ruch w żaden sposób nie może zostać zachwiany. Istotne również jest to, aby gryf lekko dotykał klatki, a nie w nią uderzał.

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności