logo
close
Wyciskanie sztangi w leżeniu na ławce skośnej – głową w dół ćwiczenia na klate atlas ćwiczeń

Wyciskanie sztangi w leżeniu na ławce skośnej – głową w dół

12 lipca 2017
simplie Komentarze: 0 Kategoria: Ćwiczenia na klatkę piersiową

Podczas ćwiczenia angażowana jest cała grupa mięśni piersiowych, z naciskiem na te z dolnych rejonów. Dodatkowo angażowane są przednie aktony mięśni naramiennych oraz mięśnie trójgłowe ramion.
Jak wykonywać prawidłowo wyciskanie sztangi w leżeniu na ławce skośnej? Ławeczka powinna być ustawiona pod odpowiednim kątem (w przedziale 30-45 stopni). Wykonujący ćwiczenia musi położyć się głową w dół, równocześnie za pomocą nóg zapewnić sobie stabilność (znaleźć dobry punkt do zaparcia nóg). Wykonywanie ćwiczeń jest takie samo, gdy ćwiczone jest wyciskanie na ławce poziomej. Do realizacji ćwiczenia można używać również maszyn, a także suwnicy Smitha.
Ważne informacje: należy zawsze pamiętać o bezpieczeństwie, szczególnie kiedy ćwiczymy samodzielnie, bez nikogo w pobliżu. Podczas tego ćwiczenia można się osuwać w dół, dlatego wspomniane powyżej prawidłowe zaparcie się nogami jest bardzo ważne. Dodatkowo ćwiczenie nie powinno być wykonywane przez osoby, które mają problemy z ciśnieniem tętniczym.

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności