logo
close
hack przysiady hack przysiad ćwiczenia na nogi

Hack-przysiady

24 kwietnia 2019
simplie Komentarze: 0 Kategoria: Ćwiczenia na nogi

Mięśnie czworogłowe ud są tutaj najmocniej angażowane.
 
Jak należy skutecznie, bezpiecznie i oczywiście efektywnie wykonać hack-przysiady? Po pierwsze należy użyć mniejszego obciążenia sztangi, niż ma to miejsce przy tradycyjnych przysiadach. Po drugie pozycja wyjściowa każe wyprostować tułów, wypchnąć klatkę do przodu, a nogi powinny być w rozkroku mniej więcej na szerokości barków. Dalej niezbędne jest wzdłuż tułowia wyprostować ramiona i co oczywiste, trzymać gryf sztangi w dłoniach.
Czas na rozpoczęcie ćwiczenia, czyli z pozycji wyjściowej wykonuje się przysiad do czasu, aż nogi ugną się pod kątem 90 stopni. Owe 90 stopni to niejako maksimum, może być i ciut mniej. Kolana należy wypychać lekko do przodu, przy równoczesnym trzymaniu stóp na podłożu. Cały ciężar koniecznie trzeba wypychać z pięt. Istnieje możliwość wykorzystania do ćwiczenia suwnicy Smitha.
 
Ważne informacje: nie chcąc zmniejszać zakresu ruchów, konieczne będzie nałożenie małych krążków na sztangę. Dlaczego właśnie tak? Im większa średnia i ciężar krążków, tym szybciej dojdzie do ich zetknięcia z podłogą.

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności