logo
close
przysiady na hack maszynie przysiady na suwnicy skośnej

Przysiady na suwnicy skośnej – hack-maszynie

19 grudnia 2019
simplie Komentarze: 0 Kategoria: Ćwiczenia na nogi

Ćwiczenie to pozwoli maksymalnie zaangażować różnego rodzaju mięśnie.
Wszystko zależy od tego, jak ustawione są stopy. Zatem, kiedy stopy będą w linii bioder, pracować będą najmocniej głowy boczne, mięśnie czworogłowe oraz mięśnie smukłe, a także przywodziciele krótkie i wielkie. Wysuwając stopy do przodu sprawi się, że wyłączone zostaną mięśnie przywodziciele długie, głowy proste mięśni czworogłowych ud, a także mięśnie smukłe. Cała reszta pracuje identycznie jak w przypadku stóp, które są w linii bioder.
 
Jak prawidłowo wykonywać przysiady na suwnicy skośnej – hack maszynie? Należy stanąć na suwnicy, jej platformie. Następnie ustawić prosto plecy, a w dolnym odcinku muszą być wygięte do przodu. Jaki rozkrok najlepszy? Idealnie będzie na szerokości barków, przy czym należy pamiętać o tym, żeby ustawić stopy równolegle, w linii bioder. Równocześnie trzeba ugiąć ramiona, a dłonie mocno ułożyć na uchwytach suwnicy. Podczas wykonywania ruchów kluczowe jest, aby ciężar wypychać z pięt, a nie z palców stóp. Z pozycji wyjściowej należy się opuszczać, robiąc przysiady, aż do sytuacji, w której nogi ugną się pod kątem 90 stopni lub ciut mniejszym. Nie mogą być ugięte zbyt głęboko, gdyż skutkuje to utratą napięcia i kontrolą mięśni czworogłowych.
 
Ważne informacje: jeżeli podczas ćwiczenia będzie się wykonywało zbyt głębokie przysiady, można doprowadzić do kontuzji. Stawy kolanowe zostaną przeciążone.

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności