logo
close
przysiad wykroczny przysiady wykroczne ćwiczenia na nogi uda pośladki

Przysiady wykroczne

22 lipca 2018
simplie Komentarze: 0 Kategoria: Ćwiczenia na nogi

Ćwiczenie to pozwoli w największym zakresie zaangażować przywodziciele krótkie oraz wielkie.
Dzięki przysiadom wykrocznym będzie można również angażować, choć w ciut mniejszym stopniu głowy boczne, a także przyśrodkowe mięśnie czworogłowe ud.
 
Jak prawidłowo przeprowadzić przysiady wykroczne? Pozycja wyjściowa identyczna jak podczas ćwiczeń w przysiadach zwykłych. W tej pozycji wyjściowej należy postawić jeden krok do przodu jedną z nóg. Powinien być dość spory, aby podczas ugięcia nogi, dało radę osiągnąć około 90 stopni. I teraz wykonuje się na ów nodze wykrocznej przysiad, po czym następuje powrót do pozycji wyjściowej. Następnie ten sam ruch drugą nogą. Noga, która w danym momencie nie bierze udziału w ćwiczeniu, powinna być ugięta lekko w kolanie. Podczas stawiania kroku należy zrobić wdech, w fazie powrotu robimy wydech. Dodatkowo w tym ćwiczeniu można śmiało użyć sztangi lub sztangielek. Sztanga trzymana na karku, sztangielek w rękach, które muszą być obok tułowia.
To ćwiczenie można dodatkowo wykonywać w formie przysiadu rozdzielnego. Tutaj należy wykonać przysiady, gdzie noga wykroczna znajduje się w wykroku. Po kilkunastu ruchach jedną nogą, należy zmienić i wykonać serię drugą.
 
Ważne informacje: kluczowe jest umiejętne dobieranie ciężaru do ćwiczenia. Wynika to z faktu, że ćwiczenie to angażuje np. przywodziciele, które jak wiadomo są dość podatne na kontuzje. Podczas całą fazę ćwiczenia, stopa nogi wykrocznej powinna przylegać całą powierzchnią do podłogi. Pięty odpowiadają za prawidłowy wypych ciężaru.

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności