logo
close
wspięcia na palcach w siadzie siedząc trening nogi uda fitness siłownia

Wspięcia na palce w siadzie

27 stycznia 2021
simplie Komentarze: 0 Kategoria: Ćwiczenia na nogi

Wykonując to ćwiczenie, głównie angażuje się mięśnie płaszczkowate i strzałkowe długie.
 
Jak należy prawidłowo ćwiczyć? Istnieją trzy różne wersje ćwiczenia, gdyż od ułożenia stóp zależy to, pod jakim kątem atakowane są mięśnie. Oczywiście wspięcia na place w siadzie należy wykonywać przy użyciu sztangi lub specjalnej maszyny. Jak układa się stopy w zależności od wersji ćwiczenia?
Stopy mogą być ułożone równolegle, palcami na zewnątrz lub palcami do wewnątrz.
 
Identycznie jak w innym ćwiczeniu, czyli wspięciach na placach w staniu, należy użyć grubej podkładki pod palce. To znacznie zwiększa zakres ruchu. Pozycja wyjściowa, zatem trzeba siedzieć, wyprostować plecy, a ramiona trzymają ciężar, umiejscowiony na kolanach. Stopy rozstawione w zakresie 25-30 cm. Równocześnie rozciąga się maksymalnie mięśnie łydek. Teraz można rozpocząć wspięcia. Ćwiczenie musi być wykonywane w sposób dokładny, ruch wolny. W trakcie ćwiczeń trzeba cały czas czuć pracę mięśni. Nie można pod żadnym pozorem odbijać pięt od podłogi.
 
Ważne informacje: niezależnie od zaawansowania, należy racjonalnie dobierać ciężar. Zbyt duże obciążenie może być przyczyną kontuzji. Tak samo jak nieprawidłowe wykonywanie ćwiczeń, zła technika. To również powód, którego skutkiem będzie kontuzja.

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności