logo
close
wypychanie nóg na suwnicy wypuchanie ciężaru na maszynie ćwiczenia na uda

Wypychanie nóg na suwnicy (maszynie)

28 kwietnia 2018
simplie Komentarze: 0 Kategoria: Ćwiczenia na nogi

Dzięki temu ćwiczeniu można maksymalnie zaangażować głowy mięśni czworogłowych ud.
Dodatkowo dość mocno angażowane są również przywodziciele krótkie oraz wielkie. Jednak to jak konkretne mięśnie będą angażowane, zależne jest od ułożenia stóp. Jeżeli ćwicząc, zdecyduje się bardziej cofnąć stopy, wtedy angażowane będą przede wszystkim głowy boczne i przyśrodkowe mięśni czworogłowych.
 
Wypychanie ciężaru na suwnicy (maszynie) prawidłowo wykonuje się w następujący sposób. Przede wszystkim korzystanie z urządzenia, pozwala ćwiczyć pod różnymi kątami. Dzięki temu ciało układa się w różnych pozycjach, co pozwala atakować mięśnie na kilka sposobów. Dlatego ów ćwiczenie uznaje się za wszechstronne. Niezależne od tego, które mięśni mają być ćwiczone, jak będzie ułożone ciało, zasady są jasne, czytelne od samego początku. Należy usiąść na siedzisku, oprzeć stopy na platformie maszyny. Jaki rozstaw stóp? Przyjmuje się, że powinny być na rozstawie szerokości ramion. Stopy, co oczywiste, muszą przylegać do platformy, a nogi w kolanach powinny być wyprostowane. Nabierając powietrze, rozpoczyna się powtórzenia. Zaleca się ćwiczyć w wolnym tempie. Równocześnie nie wolno zapominać o prawidłowym kontroli ciężaru oraz ruchu. W momencie kiedy nogi zaczynają się uginać pod kątem 90 stopni lub ciut mniejszym, powinno się rozpocząć wypchnięcie ciężaru. Wypychając ciężar, trzeba również wypuszczać powietrze.
 
Ważne informacje: przede wszystkim przestrzega się wszystkich ćwiczących przed zbyt mocnym uginaniem nóg. Dlaczego? Takie działania sprawiają, że powstają zbyt duże naciski na kręgi dolnej części grzbietu. Dodatkowo zaleca się prawidłowe oddychanie. Dzięki temu można lepiej ustabilizować tułów oraz ogólnie będzie to pomocne w ćwiczeniu. Zbyt szybkie wypuszczanie powietrza, czyli przed wypychaniem ciężaru jest zabronione. Podczas końcowej fazy ćwiczenia nie powinno się blokować kolan. Wpływa to na zmniejszanie napięcia mięśni, a także obciąża niepotrzebnie stawy kolanowe.

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności