logo
close
martwy ciąg ze sztangą na prostych nogach

Martwy ciąg

19 grudnia 2017
simplie Komentarze: 0 Kategoria: Ćwiczenia na plecy

Ćwiczenie znakomicie angażuje mięśnie najszersze grzbietu, dwugłowe ud, pośladkowe oraz prostowniki grzbietu.
 
Jak prawidłowo wykonać martwy ciąg? Pozycja stojąca przodem do sztangi, rozkrok nieco szerszy niż szerokość barków. Należy lekko ugiąć nogi w kolanach, a gryf sztangi umieścić nad palcami stóp. Prawidłowy chwyt sztangi wymaga wykonania nachwytu, które będzie ciut szerzej niż barki. Przy wykonywaniu martwego ciągu trzeba również lekko wypchnąć klatkę ku przodowi, głowa zadarta lekko do góry, a tułów wyprostowany. Unosząc sztangę do góry, koniecznie należy prostować tułów oraz prostować nogi.
 
Prawidłowo i bezpiecznie wykonany martwy ciąg kończy się ruchem, gdzie tułów jest w pełni wyprostowany. Zabrania się wyginania pleców w łuk, gdyż jest to prosta droga do kontuzji. Po wykonaniu ćwiczenia należy w sposób wolny i w pełni kontrolowany powrócić do pozycji wyjściowej. Nogi należy lekko ugiąć w kolanach, po czym tułów pochylić, w ramach skłonu. Do wykonania tego ćwiczenia można wykorzystać suwnicę Smitha.
 
WAŻNE:
 
Ćwiczenie jest przeznaczone dla osób zaawansowanych. Rozpoczynający swoją przygodę z siłownią powinny przede wszystkim zadbać o wzmocnienie mięśni grzbietu, zanim zdecydują się na martwy ciąg.

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności