logo
close
Podciąganie na drążki szerokim uchwytem ćwiczenia na plecy atlas ćwiczeń

Podciąganie na drążku szerokim uchwytem

13 lutego 2018
simplie Komentarze: 0 Kategoria: Ćwiczenia na plecy

Podczas ćwiczenia angażowane są przede wszystkim mięśnie najszersze grzbietu, obłe większe, obłe mniejsze, dwugłowe ramion, a także podgrzebieniowe.
Ćwiczenie to pozwala najwszechstronniej rozwijać mięśnie grzbietu. Może być wykonywane zarówno do karku, jak i brody. Drążek należy chwycić w taki sposób, aby szerokość po podciągnięciu ramion z przedramionami, tworzyła kąt prosty. Równocześnie nogi należy ugiąć w kolanach. Łokcie muszą pracować w jednej linii, w płaszczyźnie pleców.
Zanim zostanie wykonany ruch podciągania, należy zrobić wdech. Wydech dopiero u góry.Proces podciągania zostaje zatrzymany w momencie, gdy broda lub kark znajduje się na wysokości drążka. Ostatni etap, czyli opuszczanie powinno odbywać się w sposób wolny i spokojny. Osoby zaawansowane mogą zwiększać zarówno obciążenia, jak i ilość powtórzeń.
WAŻNE:
Podczas ćwiczenia nie powinno się bujać tułowiem, a także nie dotykać nogami podłoża przy ruchu opuszczania. Dobrze wykonane ćwiczenie będzie wtedy, gdy całość mocy przełożymy na pracę mięśni grzbietu. Ćwicząc, należy również unikać zaangażowania mięśni ramion.

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności