logo
close
wznosy barków szrugsy ze sztangietkami ze sztangą

Wznosy barków „szrugsy”

22 maja 2018
simplie Komentarze: 0 Kategoria: Ćwiczenia na plecy

Ćwiczenie najlepiej angażuje następujące mięśnie: czworoboczne grzbietu, równoległoboczne, dźwigacze łopatki.
 
Prawidłowe wykonanie ćwiczenia rozpoczyna się od przyjęcia prawidłowej pozycji. Tym sposobem należy stanąć w rozkroku na szerokość barków. Rozkrok może być również nieznacznie mniejszy niż szerokość barków. Nogi powinny być wyprostowane, jednak nie można ich blokować. Klatkę wypinamy do przodu, równocześnie ramiona ściągamy do tyłu. Do wykonania ćwiczenia można użyć sztangi lub sztangielek. Ćwicząc ze sztangielkami, będziemy wykonywać bardziej naturalne ruchy. Przy użyciu sztangi możemy ćwiczyć z większym obciążeniem.
 
Jak prawidłowo wykonywać ruchy w trakcie ćwiczenia? Sztangielki należy chwycić i rozpoczynamy unoszenie barków jak najwyżej. Jednocześnie należy je ściągać do tyłu. Osiągając najwyższy punkt, na chwilę trzeba wstrzymać ruch. Dzięki temu napięcie mięśni może być optymalne. Po chwili można opuścić barki do wyjściowej pozycji. Rozpoczynając ruch, należy wziąć wdech. Wydech następuje w chwili osiągnięcia najwyższego punktu. Ćwiczenie to może być wykonywane również przy użyciu dolnego wyciągu, suwnicy Smitha, specjalnej maszyny oraz w pozycji siedzącej.
 
WAŻNE:
 
Pomiędzy powtórzeniami nie można rozluźniać mięśni. Niezwykle rozsądnie trzeba dobierać obciążenie. Zbyt duże może ograniczać zakres ruchów, przez co ćwiczenie nie zagwarantuje spodziewanych skutków.

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności