logo
close
rozciaganie mięśni pleców najszerszego grzbietu nogi blog atlas cwiczen stretching

Rozciąganie mięśni najszerszego grzbietu

18 czerwca 2017
simplie Komentarze: 0 Kategoria: Rozciąganie / Stretching

Prawidłowe wykonanie ćwiczenia wymaga posiadania odpowiedniego punktu podparcia. W warunkach domowych doskonale sprawdzi się krzesło. Trzeba przyjąć odpowiednią pozycję, splatając ramiona nad głową, tak aby przedramiona łączyły się ze sobą. Jednocześnie należy chwycić łokcie od zewnątrz. Następnie przedramiona kładziemy na punkcie oparcia, przed którym klękamy. W tej pozycji należy rozpocząć ćwiczenie poprzez pogłębianie tułowia.
Inne ćwiczenie wymaga ustawienia się przy ścianie, mający przy tym wyprostowane ramiona, na wysokości pasa opierające się o ścianę. Dodatkowo należy pochylić tułów, aby ramiona i plecy znajdowały się równolegle do podłogi, będąc w jednej linii. To pozwoli rozpocząć ćwiczenie, poprzez prawidłowe pogłębianie skłonu tułowia. Należy przy tym pamiętać, aby ramiona nie zmieniały pozycji.
Chcąc doskonale rozciągnąć mięśnie najszersze grzbietu, można wykorzystać jeszcze jedno ćwiczenie. Mianowicie do jego wykonania konieczne jest posiadanie stabilnego punktu, na który idealnie nadaje się np. futryna drzwi. Pozycja wymaga ustawienia się w lekkim rozkroku, przy równoczesnym wysunięciu jednej z nóg. Do przodu należy pochylić tułów, a następnie chwycić poręcz jedną ręką. Teraz już można ćwiczyć, czyli odchylenia do tyłu przy równoczesnym trzymaniu się naszego punktu podparcia.

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności