logo
close
Najlepsze zabiegi podnoszące owal twarzy

Najlepsze zabiegi podnoszące owal twarzy

11 marca 2022
simplie Komentarze: 0 Kategoria: Medycyna estetyczna, Zabiegi na twarz
Wraz z upływem lat skóra wiotczeje i w naturalny sposób tracimy młodzieńczy owal twarzy.

Infuzja tlenowa – przywróć wyraźny owal twarzy

W opinii specjalistów Kliniki Novoderm w Łodzi skutecznym zabiegiem podnoszącym owal twarzy jest infuzja tlenowa. To nowoczesna procedura o wysokim profilu bezpieczeństwa, która polega na aplikowaniu pod ciśnieniem czystego tlenu i cennych składników odżywczych. Dzięki kuracji skóra twarzy zostaje dogłębnie nawilżona i ujędrniona. Za sprawą infuzji tlenowej:

  • poprawia się kontur twarzy,
  • dochodzi do spłycenia zmarszczek,
  • zmniejsza się ilość wydzielanego sebum,
  • koloryt skóry zostaje ujednolicony.

Jest to całkowicie nieinwazyjna procedura, która nie wymaga zastosowania środka znieczulającego. Ze względu na brak bólu i skutków ubocznych z dobroczynnego działania czystego tleniu i składników aktywnych mogą skorzystać nawet kobiety w ciąży. Zabieg podnoszenia owalu twarzy za pomocą infuzji tlenowej trwa od 60 do 90 minut. Nie wymaga okresu rekonwalescencji. Co ważne, pierwsze, pozytywne efekty są widoczne już po jednej sesji. Infuzja tlenowa nie wymaga powtórzeń, to jednorazowa procedura. Czy terapia wymaga szczególnych przygotowań ze strony pacjentki? Nie, choć warto przed pierwszym zabiegiem wykonać delikatny peeling skóry twarzy.

Lifting wolumetryczny – odzyskaj piękny owal twarzy

Jeśli chcesz odzyskać młodzieńczy owal twarzy, możesz poddać się również liftingowi wolumetrycznemu. Podczas zabiegu specjalista wprowadza w problematyczny obszar bezpieczny wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego. Wolumetria pozwala:

  • uwydatnić kości policzkowe,
  • wyrównać owal twarzy np. po chorobie,
  • wypełnić tzw. dolinę łez,
  • uzupełnić ubytki w zapadniętych policzkach.

Zabieg na poprawę owalu twarzy z wykorzystaniem kwasu hialuronowego przeprowadza doświadczony i wykwalifikowany lekarz medycyny estetycznej. Lifting wolumetryczny trwa około 20 minut, uzyskane efekty utrzymują się od 8 do 12 miesięcy. W trosce o maksymalny komfort pacjentki przed zabiegiem zostaje ona znieczulona kremem znieczulającym.

Poprawa owalu twarzy dzięki niciom PDO

Innym, popularnym zabiegiem liftingującym są rozpuszczalne nici PDO, które pozwalają na wyraźne odmłodzenie twarzy i poprawę kondycji skóry. Do produkcji nici wykorzystuje się polimer używany w chirurgii naczyniowej. Zabieg jest bardzo bezpieczny, szybki i zwykle bezbolesny. Sesja trwa 30–60 minut i nie wiąże się z uciążliwą rekonwalescencją. Dlaczego warto rozważyć tę metodę? Aplikacja nici PDO zwiększa poziom nawilżenia skóry, ujędrnia ją i pięknie napina, rozwiązując problem zwiotczenia. Po jakim czasie możesz cieszyć się efektami zabiegu? Proces syntezy kolagenu i elastyny zostaje zapoczątkowany po dwóch tygodniach od liftingu nićmi PDO i utrzymuje się około 8 miesięcy (do chwili, aż nici całkowicie się wchłoną).

Modelowanie twarzy preparatem Juvederm Volux

Ostatnia propozycja to zabieg z użyciem preparatu Juvederm Volux. Specjalny wypełniacz o żelowej formule pozwala uwydatnić żuchwę i wyraźnie zarysować rysy dolnej partii twarzy, dzięki czemu zyskujesz młodszy wygląd. Dzięki procedurze zabiegowej skóra odzyskuje sprężystość. Zwykle wystarczy już jedna sesja, aby zachwycać pięknym owalem twarzy. Preparat Juvederm Volux skutecznie niweluje zwiotczenie i opadanie tkanek. Okolice zabiegowe są znieczulone, nie musisz więc obawiać się bólu. Procedura trwa do 30 minut. Po zabiegu skóra twarzy może być zaczerwieniona, naturalną reakcją organizmu jest też delikatny obrzęk i zasinienie. Objawy mijają w ciągu kilku dni. Pierwsze efekty są zauważalne od razu po zabiegu, natomiast rezultat finalny po mniej więcej dwóch tygodniach od wizyty w gabinecie.

Chcesz poznać jeszcze więcej zabiegów podnoszących owal twarzy? Szczegółowe informacje na temat najnowszych rozwiązań, jakie oferuje medycyna estetyczna, znajdziesz na stronie internetowej: https://novoderm.pl

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności