logo
close
Trzy najpopularniejsze zabiegi odmladzajace zabiegi na cialo Medycyna estetyczna zabiegi cena

Trzy najpopularniejsze zabiegi odmładzające

16 lipca 2019
simplie Komentarze: 0 Kategoria: Zabiegi na ciało, Zabiegi na twarz

Trzy popularne zabiegi odmładzające i ich możliwości

Zabiegi anti – aging czyli przeciwstarzeniowe, to coraz dynamiczniej rozwijająca się gałąź kosmetologii. Chęć zachowania młodego wyglądu lub przywrócenia gładkiej skóry, sprawiają, że bardzo dużo osób decyduje się na wizytę w profesjonalnym gabinecie.

Anti – aging to hasło, pod którym kryją się wszystkie metody odwracające proces starzenia. Chodzi tu zarówno o wykrywanie, profilaktykę, ale również pozbywanie się mankamentów urody związanych z wiekiem. Popularne branże, które pomogą nam osiągnąć zdrowy, młody wygląd to kosmetologia oraz medycyna estetyczna. Na jakie zabiegi możemy zdecydować się w tego typu placówkach?

Popularne branże, które pomogą nam osiągnąć zdrowy, młody wygląd to kosmetologia oraz medycyna estetyczna Łódź.

Odmładzający zabieg z nićmi PDO

Jest to metoda, dzięki której usuniemy zmarszczki i wygładzimy skórę. Stosowana jest ona od wielu lat i polega na użyciu specjalnych nici PDO. Nici polidioksanonowe to pojedyncze, syntetyczne, monofilamentowe włókna, które rozpuszczając się stopniowo, pobudzają produkcję kolagenu, a co za tym idzie, wygładzają zmarszczki, poprawiają owal twarzy i ujędrniają skórę. Powierzchnia nici jest gładka, dzięki czemu mamy pewność, że nie zagnieżdżą się na niej bakterie, a proces ich rozpuszczania trwający ok. 200 dni jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia.
Nici PDO są obojętne dla tkanek – nie wykazują właściwości antygennych ani pirogennych. Oprócz tego, dzięki odpowiedniej budowie, płynnie przenikają przez tkanki, minimalizując ryzyko uszkodzenia narządów wewnętrznych i poszczególnych warstw skóry.

Jak wygląda zabieg z użyciem nici PDO?

Przeprowadzany jest on w znieczuleniu miejscowym. Nici wprowadzane są pod skórę przy pomocy cienkich igieł, a pacjent w tym czasie może odczuwać delikatne ukłucia, tak jak podczas akupunktury. W miejscach nakłuć niekiedy powstają niewielkie siniaczki, ale znikają w ciągu 2 dni.  Rezultat widoczny jest po 2 – 3 tygodniach, a najlepszy wygląd osiągamy po ok. 3 miesiącach od zabiegu, kiedy zwiększa się produkcja kolagenu.

Dla kogo zabieg?

Zabieg dedykowany jest osobom po 30 roku życia, u których widoczne są pierwsze oznaki starzenia. Nie zaleca się stosowania nici PDO u młodszych pacjentów, ale górna granica wieku nie istnieje. Wskazaniem do zabiegu są: zmarszczki czoła, opadające brwi, worki pod oczami, opadające policzki, widoczny za bardzo fałd nosowo- wargowy, pomarszczone policzki, opadająca skóra pod dolną szczęką.
Przeciwwskazania to: ciąża i karmienie piersią, choroby nowotworowe, zaburzenia krzepnięcia krwi, terapia przeciwzakrzepowa, rany i zmiany chorobowe skóry.
Cała procedura trwa ok. 60 minut, a efektami możemy cieszyć się nawet 2 lata. Koszt zabiegu zależny jest od ilości użytych nici. Cena jednej nici to 100 – 150 zł.

Zabieg anty – aging z kwasem ferulowym

Zabieg z wykorzystaniem kwasu felurowego wykonuje się w dosyć specyficzny sposób. Substancje nakłada się warstwowo. Na początku aplikowane są jedna lub 2 warstwy specyfiku, a następnie liczbę zwiększa się do czterech. Po nałożeniu, preparat musi pozostać na skórze przez 6 do 8 godzin, a po tym czasie zmywany jest ciepłą wodą. Po 1- 3 dniach następuje złuszczanie naskórka i trwa to przez kolejne 3 dni.
Najlepszy efekt obserwujemy, stosując peeling regularnie. Wskazane jest poddanie się ok. 5 – 8 zabiegom – o dokładnej ilości oraz częstotliwości decyduje osoba wykonująca zabieg. Na początku co 10 dni lub co 2 tygodnie nakłada się 1- 2 warstwy produktu, a później 3- 4 warstwy co 3 tygodnie lub co miesiąc. Kuracja może być powtarzana 2 razy w roku z zachowaniem 3 miesięcznej przerwy.
Przeciwwskazaniem do zabiegu są: skaleczenia skóry, podrażnienia, alergie skórne, trądzik różowaty, opryszczka, kuracja dermatologiczna pochodnymi witaminy A, liczne zmiany barwnikowe, trądzik różowaty.
Koszt jednego zabiegu waha się od 150 do 300 zł. Najlepsze efekty daje 5-8 serii.

Zabieg odmładzający – oxybrazja

Oxybrazja to peeling wodno – tlenowy, nazywany także mikrodermabrazją tlenową z solą fizjologiczną. Jest to jeden ze skuteczniejszych zabiegów odmładzających, ponieważ odpowiednia ilość dostarczonej wody oraz tlenu, sprzyja odradzaniu skóry. Podczas wykonywania oxybrazji kosmetyczka przykłada do skóry prowadnicę, z której wydobywa się tlen i sól fizjologiczna pod odpowiednim ciśnieniem. Dzięki temu złuszczony zostaje martwy naskórek, a zmarszczki ulegają spłyceniu. Skóra po zabiegu jest bardziej elastyczna, a koloryt wyrównany.
Ponadto szybciej się regeneruje, jest dotleniona i ma lepszy metabolizm. Jako że zabieg jest naprawdę delikatny i bezpieczny, mogą z niego korzystać nawet osoby z cerą naczynkową. Przeciwwskazaniem są stany zapalne skóry, łuszczyca, infekcje wirusowe i bakteryjne skóry oraz choroby nowotworowe.
Aby cieszyć się najlepszymi efektami zaleca się wykonanie serii od 2 do 10 zabiegów w odstępach od 7 do 28 dni.
Koszt jednego zabiegu waha się od 150 do 250 zł.

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności