logo
close
Jakie zabiegi pomogą pozbyć się cellulitu zabiegi cena

Jakie zabiegi pomogą pozbyć się cellulitu?

16 października 2018
simplie Komentarze: 0 Kategoria: Zabiegi na ciało

Jeśli Twoim problemem jest cellulit, czyli tzw. „pomarańczowa skórka”, plan pozbycia się problemu warto zacząć od wizyty u dermatologa lub specjalisty medycyny estetycznej. Zanim lekarz zadecyduje jaką metodę zastosować, obejrzy skórę i przeprowadzi wywiad na temat twoich nawyków żywieniowych oraz trybu życia.

Cellulit – najczęstsze zabiegi


Aby ocenić stopień zaawansowania cellulitu, najlepiej wykonać badanie USG – dobrze aby aparat  wyposażony był w specjalną głowicę badającą stan tkanki podskórnej. W następnej kolejności lekarz proponuje kurację – początkowo w gabinecie lekarskim, a  później w salonie kosmetycznym. Najczęściej wykonywane zabiegi to:

Mezoterapia

W miejsca, na których widoczny jest cellulit, lekarz wstrzykuje preparat poprawiający krążenie. Jest to np. rutyna czy wyciąg z karczocha. Mogą to być także substancje przyspieszające spalanie tkanki tłuszczowej – kofeina, karnityna z prokainą.
Początkowo wykonuje się 4 zabiegi w odstępach 7 dniowych, a później 2 zabiegi w odstępach 4 tygodni. Koszt takiego zabiegu to ok 180 zł.

Karboksyterapia

Przy pomocy specjalnego urządzenia lekarz aplikuje pod skórę dwutlenek węgla. Zabieg ma na celu przyspieszenie spalania tłuszczu i poprawę metabolizmu.
Wykonywany jest ok. 2 razy w tygodniu przez okres 6 – 8 tygodni. Cena to ok 150 zł.

Endermologia

Zabieg wykonywany jest przez kosmetyczkę poprzez masaż głowicą z wałeczkami. W przestrzeni znajdującej się między nimi powstaje na przemian nadciśnienie i podciśnienie. W ten sposób głowica zasysa skórę, masuje ją, poprawia krążenie żylne i limfatyczne oraz wzmacnia włókna kolagenu i elastyny. 
Dla uzyskania pożądanego efektu najlepiej wykonać ok. 12 zabiegów – na początku 2 – 3 w tygodniu, a później raz w tygodniu. Koszt to ok. 100 – 200 zł.

Cellulipoliza

Przy pomocy dwóch cieniutkich igieł, lekarz przepuszcza prąd o niskiej częstotliwości. Dzięki temu rozszerzają się naczynia, zwiększa przepływ krwi i poprawia przemiana materii. W efekcie z komórek usuwane są toksyny i skóra wygląda znacznie lepiej. 
Dla uzyskania zadowalającego efektu najlepiej poddać się ok. 6 zabiegom. Koszt to ok. 120 zł.

Ultradźwięki

Zabieg wykonywany jest z użyciem sondy emitującej ultradźwięki. Przesuwana po skórze sprawia, że kosmetyki antycellulitowe wnikają głębiej w skórę.
Najczęściej proponuje się 4 do 6 zabiegów. Koszt to ok. 150 zł.

Drenaż limfatyczny

Jest to masaż wykonywany ręcznie lub przy pomocy urządzeń. Poprawia on przepływ krwi i limfy oraz ułatwia odprowadzenie wody z tkanek.
Cały cykl obejmuje od 10 do 20 zabiegów wykonywanych przynajmniej 2 razy w tygodniu. Cena waha się od 50 do 120 zł.

Body mix

Zabieg wykonywany przez kosmetyczkę przy pomocy specjalnego urządzenia. Jest to połączenie działania lasera biostympacyjnego, aparatów do masażu ciśnieniowego, krioterapii i fotostympacji. Laser usprawnia krążenie i świetnie poprawia przemianę materii w komórkach, masaż rozbija tłuszcz, a krioterapia i fotostympacja ułatwiają spalanie tkanki tłuszczowej oraz likwidują obrzęki. Dla uzyskania najlepszego efektu powinno się wykonać  10 zabiegów. Koszt to ok. 250 zł.

Body wrap

W przypadku tego zabiegu kosmetyczka nakłada na skórę preparaty pobudzające krążenie, zawija wybrane partie ciała w folię i nakrywa elektrycznym kocem. Cała procedura ma likwidować obrzęki i przyspieszyć spalanie tłuszczu. Najlepiej wykonać od 6 do 10 zabiegów. Koszt to 80 – 300 zł.

Walka z cellulitem w domu


Należy pamiętać, że zabiegi wykonywane w gabinecie lekarskim czy kosmetycznym to nie wszystko. Bardzo ważna jest pielęgnacja domowa. 
Aby poprawić stan skóry można np.:

  • wykonywać naprzemiennie zimny i ciepły prysznic,
  • robić masaż gąbką lub rękawicą,
  • używać żelu peelingującego,
  • stosować kremy antycellulitowe,
  • stosować preparaty wzmacniające ściany naczyń ( np. rutynę, wyciąg z kasztanowca, arnikę),
  • stosować preparaty usprawniające krążenie ( np. bluszcz, miłorząb japoński),

Nie można pominąć także zdrowej diety, aktywności fizycznej i odpowiedniego nawadniania.

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności