logo
close
Metody zwalczania cellulitu w profesjonalnych gabinetach zabiegi cena

Metody zwalczania cellulitu w profesjonalnych gabinetach

31 maja 2019
simplie Komentarze: 0 Kategoria: Zabiegi na ciało

Sposobów na pozbycie się cellulitu przybywa z każdym rokiem. Są to zarówno metody, które możemy stosować w domowym zaciszu jak i profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. Te drugie gwarantują nam  skuteczność oraz szybszy efekt, dlatego warto zapoznać się z ofertą lekarzy i kosmetologów.

Najpopularniejsze zabiegi antycellulitowe


Mezoterapia 

Zabieg polega na aplikowaniu przy pomocy igły mieszanki dwóch składników. Podawane są one płytko pod skórę. Pierwsza substancja poprawia mikrokrążenie, a druga przyspiesza spalanie tłuszczu. To ile zabiegów musimy odbyć zależy od stopnia zaawansowania cellulitu.
Najczęściej jest to od 4 do 8 wizyt. Koszt to ok. 200 – 250 zł.

Endermologia 

Jest to masaż skóry wykonywany z użyciem specjalnej głowicy z wałeczkami. W miejscach między wałkami powstaje naprzemiennie podciśnienie i nadciśnienie. Powoduje to zasysanie skóry i jej masaż. Zabieg ma na celu poprawę krążenia i zmniejszenie cellulitu.
Dla uzyskania zadowalającego efektu potrzebujemy zwykle od 10 do 15 zabiegów. Cena jednego to ok 100 – 200 zł.

Drenaż limfatyczny

To rodzaj masażu wykonywany ręcznie lub z użyciem specjalistycznego sprzętu. Jego efektem jest poprawa krążenia, odprowadzenie nadmiaru wody z tkanek oraz likwidacja obrzęków.
Zaleca się najczęściej od 10 do 20 zabiegów, a cena jednego to od 40 do 100 zł.

Body wrap

Zabieg polega na wsmarowaniu w skórę preparatu pobudzającego krążenie i przyspieszającego  spalanie tkanki tłuszczowej. Następnie ciało zawija się w folię i przykrywa kocem elektrycznym. Ciepło powoduje, że składniki lepiej wnikają w skórę. Efektem zabiegu jest zmniejszenie obrzęków i poprawa metabolizmu skóry.
Najczęściej zaleca się serię 10 zabiegów, a koszt jednego to  od 100 do 250 zł.

Karboksyterapia

Przy pomocy specjalnego aparatu lekarz aplikuje pod skórę dwutlenek węgla, który rozbija tłuszcz. Zabieg korzystnie wpływa na mikrokrążenie i przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej.
Najczęściej wykonuje się 20 zabiegów, a cena jednego to ok 160 zł.

Laser na podczerwień 

Lekarz przesuwa końcówką lasera po obszarach skóry z widocznym cellulitem. Światło wnikając w tkankę tłuszczową przyspiesza metabolizm, poprawia krążenie krwi i limfy, przez co znikają obrzęki.  Ilość zabiegów zależna jest od stopnia zaawansowania cellulitu. 
Cena  to ok. 300 zł.

Ultradźwięki 

Zabieg wykonywany przez lekarza lub kosmetyczkę, którzy używają specjalnej sondy emitującej ultradźwięki. Efektem jest rozbicie tkanki tłuszczowej i przyspieszenie metabolizmu.
Najlepiej wykonać serię 10 zabiegów. Cena to ok. 150 zł. 

Masaż antycellulitowy ( ręczny) 

Masażysta masuje skórę stymulując krążenie. Dzięki temu zmniejszone są zastoje limfy i usuwane zostają szkodliwe produkty przemiany materii.
Zaleca się wykonanie 10 zabiegów. Koszt jednego to ok. 50 zł.

Cellulipoliza

W trakcie zabiegu wykorzystywany jest prąd o słabym natężeniu. Lekarz wkłuwa pod skórę dwie igły i przepuszcza między nimi prąd. Dzięki temu naczynka są rozszerzone i poprawia się przemiana materii.
Zwykle proponuje się  5 do 10 zabiegów, a ich cena to 100 do 120 zł.

Trening próżniowy 

Wykorzystuje się tu 3 podobnie działające urządzenia – sięgające powyżej bioder kapsuły. Znajduje się w nich  stepper, bieżnia albo stacjonarny rower. Podczas ćwiczeń, w kapsule kilka razy zmienia się ciśnienie. Podciśnienie zasysa krew do tkanki tłuszczowej i przyspiesza mikrokrążenie, nadciśnienie  z kolei wypycha z komórek tłuszcz, który trafia do mięśni i tam od razu jest spalany.
Najczęściej wykonuje się od 10 do 20 zabiegów. Koszt jednego to ok.  70–80 zł.
Należy jednak pamiętać, że z zabiegów tego rodzaju nie powinny korzystać osoby ze stanami zapalnymi żył, niewydolnością nerek, rozedmą płuc, cukrzycą, epilepsją,  chorobami nowotworowymi oraz kobiety w ciąży.

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności