logo
close
Jad weza sposob na zmarszczki zabiegi na twarz Medycyna estetyczna zabiegi cena

Jad węża – sposób na zmarszczki!

25 września 2018
simplie Komentarze: 0 Kategoria: Zabiegi na twarz

Mimo, że na pierwszy rzut oka pomysł wydaje się szalony, użycie jadu węża w kosmetyce jest całkiem bezpieczne. Tego rodzaju specyfiki umożliwiają przeprowadzenie liftingu bez skalpela, ponieważ wyciąg z jadu węża ma działanie zbliżone do botoksu. Efektem zabiegu jest więc wygładzona, jędrna skóra i poprawiony owal twarzy.
Jeśli zastanawiasz się czy rzeczywiście jad węża jest w Twoim przypadku dobrą alternatywą dla toksyny botulinowej, poniżej przedstawiamy wszystkie potrzebne do podjęcia decyzji informacje. Jak już zostało wspomniane, jad węża stosowany jest podczas terapii liftingujących oraz odmładzających i przeciwzmarszczkowych. Najbardziej popularne w gabinetach medycyny estetycznej zabiegi to Derma Oxy oraz Siła Jadu Węża, podczas których specyfik wprowadza się przy pomocy tlenu hiperbarycznego.

Jad węża – działanie

Jad węża używany w kosmetyce to nic innego jak trójpeptyd zawarty w jadzie węża Temple Viper pochodzącego z Malezji. Działa on podobnie jak botoks – blokuje skurcze mięśni, odpowiadające za proces mechanicznego starzenia się skóry. Efektem zabiegu jest redukcja zmarszczek, poprawa elastyczności skóry i owalu twarzy.
Czym różni się botoks od jadu węża? W drugim przypadku efekt zabiegu jest natychmiastowy. Wstrzykując toksynę botulinową na rezultat czekamy zwykle ok. 7 dni. Zaletą jadu węża jest także jego silne działanie antyoksydacyjne, czyli ochrona skóry przed działaniem wolnych rodników, odpowiadających za starzenie.

Jad węża – na czym polega zabieg?

Cała procedura składa się z kilku etapów. Pierwszy krok to peeling. Następnie na twarz i szyję nakłada się skoncentrowane serum aż jego składniki wnikną w głębokie warstwy skóry. Serum zawiera m.in.: algi, witaminy A, C i E, kwas hialuronowy, kolagen, elastynę, masło shea i alantoinę. Na koniec na skórę nakłada się preparat zawierający jad węża, który wygładza i likwiduje zmarszczki. Podczas zabiegu „Siła Jadu Węża” używa się specjalnej maski i płatków pod oczy z zawartością peptydów.
Jeśli chodzi o zabieg Derma – Oxy – wszystkie składniki wtłacza się przy pomocy tlenu głęboko pod skórę, dzięki czemu efekt zauważalny jest bezpośrednio po aplikacji. Pierwszy zabieg trwa ok. 90 minut i kosztuje ok 300 zł, drugi – ok. 40 minut przy tej samej cenie.

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności