logo
close
Najlepsze zabiegi dla tlustej cery zabiegi na twarz Medycyna estetyczna zabiegi cena

Najlepsze zabiegi dla tłustej cery

24 września 2017
simplie Komentarze: 1 Kategoria: Zabiegi na twarz

Cera tłusta – przyczyny problemów

Każdy kto posiada cerę tłustą, wie, że jest ona dość problematyczna i wymaga specjalnej pielęgnacji. Odpowiednie kosmetyki, oczyszczanie, zabiegi – to podstawowe elementy prawidłowego dbania o skórę, tak aby pozbyć się nadmiaru sebum, wyrównać koloryt i poprawić jej ogólną kondycję.
Przyczyną problemów z tłustą cerą jest nadmierne produkowanie łoju przez gruczoły łojowe znajdujące się m.in. na twarzy, głowie, ramionach czy plecach. Powodem nadprodukcji mogą być zaburzenia hormonalne – np. za wysoki poziom progesteronu u kobiet i androgenu u mężczyzn. Niekiedy powodem przetłuszczania jest niewłaściwa pielęgnacja – źle dobrane kosmetyki.

Co wyróżnia cerę tłustą?

Skóra ma szary, ziemisty kolor i błyszczy się – szczególnie w strefie T – czoło, nos, broda, ale niekiedy również na policzkach. Widoczne są także rozszerzone pory, zaskórniki i wypryski. Jako, że skóra tłusta jest słabo ukrwiona, mamy do czynienia z poranną bladością.
Tłusta cera to problem wielu osób – nie tylko w wieku dojrzewania. Aby zadbać o taki rodzaj skóry, możemy skorzystać z zabiegów domowych lub w profesjonalnych gabinetach. Ta druga opcja, choć bardziej kosztowna, daje lepsze i szybsze efekty. Dzięki zabiegom u kosmetologa czy dermatologa, można pozbyć się problemu na dłuższy czas. Poniżej przedstawiamy 5 najskuteczniejszych zabiegów dla cery przetłuszczającej.

Mikrodermabrazja korundowa

Ten rodzaj mikrodermabrazji to mechaniczny peeling, dzięki któremu usuwane zostają zrogowaciałe i martwe warstwy naskórka. Następnie powstają nowe komórki skóry i przemieszczając się zajmują miejsce tych uszkodzonych i obumarłych. Dzięki zabiegowi skóra jest odświeżona, odbudowana i zregenerowana, a łojotok zostaje znacznie zredukowany.
Zabieg można podzielić na kilka etapów. Najważniejszy wykonywany jest w podciśnieniu z użyciem sterylnych kryształów korundu, które wydostają się z dużą prędkością ze specjalnego urządzenia z głowicami. Uderzając o powierzchnię skóry ścierają martwe warstwy naskórka, które zasysane są do osobnego naczynia. Peelingowi towarzyszy laseroterapia z wykorzystaniem zimnego światła. Proces ten przyspiesza regenerację naskórka. Ostatni etap to nałożenie maski i kremów. Ich składniki aktywne dzięki wcześniejszym zabiegom wchłaniają się głębiej i szybciej.
Po mikrodermabrazji korundowej skóra jest gładka, miękka, bardziej elastyczna, o ujednoliconym kolorycie. Jako że zabieg jest dość inwazyjny, przez 3 tygodnie po jego wykonaniu nie wolno wystawiać skóry na promieniowanie słoneczne. Trzeba także pamiętać o odpowiedniej higienie – nie wolno zdrapywać łuszczącego się naskórka, ponieważ może to doprowadzić do pojawienia się blizn.
Koszt jednego zabiegu to ok. 150 zł.

Mezoterapia bezigłowa

W przeciwieństwie do tradycyjnej mezoterapii, ta wykonywana jest z użyciem fali elektromagnetycznej zamiast igieł. Substancje aktywne – dobierane do rodzaju cery – aplikowane są przy pomocy fali pod skórę, pobudzając przy tym komórki do regeneracji. Po zabiegu skóra ma zdrowszy i jednolity kolor, jest rozjaśniona, gładsza, dotleniona i odżywiona. Zmniejszeniu ulegają rozszerzone pory i inne mankamenty, które są charakterystyczne przy tłustej cerze. Efekt mezoterapii bezigłowej widoczny jest od razu po, ale dla uzyskania bardziej zadowalających rezultatów, najlepiej zdecydować się na serię zabiegów – najczęściej są to 4 podejścia.
Koszt jednego to ok 200 zł. Zaleca się wykonanie czterech.

Peeling RetixC

RetixC to zabieg stosowany często w celu odmłodzenia skóry, ale sprawdza się również w przypadku pielęgnacji cery tłustej. Jego uniwersalne właściwości sprawiają, że wszelkie niedoskonałości zostają zredukowane, a twarz jest gładka i rozjaśniona. RetixC zawiera w swoim składzie retinol, witaminę C i antyoksydanty odpowiedzialne za odnowę komórkową, wygładzenie skóry oraz usprawnienie procesu rogowacenia. Ponadto peeling poprawia krążenie, wpływając korzystnie na koloryt cery oraz chroni skórę przed infekcjami i fotouszkodzeniami zwiększając naturalną barierę ochronną.
Po wykonaniu najistotniejszej części zabiegu pacjent musi udać się do domu ze specjalną maską retinolową, którą należy zmyć po 6 lub 8 godzinach. Najlepsze efekty uzyskuje się przy regularnych zabiegach.
Koszt jednego zabiegu to ok. 200 zł. Wskazane jest wykonanie minimum 4 zabiegów w odstępach 4 tygodni.

Peeling kwasem migdałowym

Jest to bardzo skuteczny sposób na „uspokojenie” nadmiernego łojotoku, ponieważ minimalizuje on ilość wytwarzanego sebum. Jego działanie polega na przenikaniu do mieszka włosowego i redukowaniu bakterii odpowiedzialnych za trądzik, zaskórniki i zapalenie mieszków włosowych. Oprócz tego peeling migdałowy obkurcza rozszerzone pory, rozświetla cerę i nadaje jej zdrowy koloryt. Niewątpliwą zaletą tego rodzaju peelingu jest również zdolność usuwania z powierzchni skóry jonów metali ciężkich i wolnych rodników.
Efektem zabiegu jest gładsza, napięta, nawilżona i jaśniejsza skóra.
Koszt jednego peelingu to ok. 100 zł. Najlepiej wykonać ok. 5- 6 zabiegów w odstępach 7 dni.

Preparat z wyciągiem z białka ślimaka

Ten zabieg dba o odpowiednie nawilżenie skóry tłustej, które jest bardzo ważnym elementem codziennej pielęgnacji. Wyciąg z białka ślimaka regeneruje skórę, działa antybakteryjnie i złuszcza martwy naskórek. Cała procedura składa się z kliku etapów. Są to m.in.: zabieg z użyciem wody termalnej, maska borowinowa i łagodny peeling. Białko ślimaka aplikowane jest pod koniec, a po tym następuje nałożenie odpowiedniego kremu bądź maski.
Wyciąg z białka ślimaka to bardzo dobry preparat dla tłustej cery, ponieważ przyspiesza gojenie naskórka, nawilża i regeneruje skórę. Cera jest po zabiegu wyraźnie rozjaśniona, gładsza i elastyczna.
Koszt jednego zabiegu to ok. 250 zł.

Komentarze
  • Bardzo profesjonalne podejście do tematu!

  • Komentarz

    Komentując, akceptujesz Politykę prywatności