logo
close
Jak‌ ‌dbao‌ ‌o‌ ‌podbrodek,‌ ‌aby‌ ‌zachował‌ ‌idealny‌ ‌kształt‌ ‌zabiegi podwojny podbrodek

Jak‌ ‌dbać‌ ‌o‌ ‌podbródek,‌ ‌aby‌ ‌zachował‌ ‌idealny‌ ‌kształt?‌ ‌

12 lutego 2021
simplie Komentarze: 0 Kategoria: Zabiegi na twarz

Podwójny podbródek z pewnością nie dodaje nam urody. Co ciekawe – nie jest to jedynie problem osób otyłych. Dodatkowa „fałda” może wynikać ze złej postawy ciała, niewłaściwej pielęgnacji lub po prostu dziedziczymy ją w genach. Na szczęście  istnieją sposoby, aby przywrócić piękny owal twarzy oraz jędrność skóry.
Jeśli jesteśmy posiadaczami  tzw. drugiej brody, warto przyjrzeć się członkom swojej rodziny. Czasem jednak może się to wiązać z nadwagą. I w jednym i w drugim przypadku, dosyć trudno będzie nam się pozbyć problemu.
Odchudzanie nie zawsze daje dobry efekt, ponieważ komórki tłuszczowe podbródka połączone są w większe grupy. Ponadto są słabo ukrwione, ponieważ otacza je tkanka włóknista, nieprzepuszczająca wystarczającej ilości naczyń krwionośnych.  Dobre ukrwienie zaś ułatwia spalanie tłuszczu.
Jeśli nasz podwójny podbródek to „prezent” odziedziczony w genach, pozbycie się go może być jeszcze trudniejsze. W takim wypadku oznacza to, że zgromadzony tłuszcz jest brunatny, nie żółty,  i szczególnie ciężko jest go spalić, ponieważ jego rolą jest magazynowanie energii na tzw. „czarną godzinę”.

Zła postawa  ciała a podwójny podbródek


Czasami przyczyną pojawienia się tzw. drugiej brody jest niewłaściwa postawa. Kiedy garbimy się, wciskamy głowę w ramiona,  mięśnie szyi robią się wiotkie, a komórki tłuszczowe namnażają się tworząc podwójny podbródek. Kiedy skorygujemy to – wyprostujemy ramiona tak jakbyśmy chcieli połączyć łopatki i będziemy chodzić z podniesioną głową, problem w końcu zniknie. Dzięki temu pozbędziemy się też lub unikniemy bólu w górnej części kręgosłupa.
Aby pozbyć się drugiej brody, warto zrezygnować ze spania na wysokich poduszkach. Wystarczy płaski jasiek lub specjalny wałek, dzięki któremu zachowamy właściwe ułożenie ciała.
Dobrą profilaktyką jest także unikanie nadmiernej ekspozycji na słońce. Opalanie uszkadza bowiem włókna kolagenowe, które odpowiadają za jędrność skóry. Podczas codziennej pielęgnacji z kolei, nie zapominajmy o szyi! Nakładajmy kremy nawilżające i ujędrniające również na nią, inaczej skóra zacznie w  końcu nieładnie zwisać.

Zabiegi w gabinecie na podwójny podbródek


Oprócz wyżej wymienionych wskazówek  istnieje możliwość skorzystania z profesjonalnych zabiegów kosmetycznych, które poprawią wygląd twarzy.

Face Lift

Zabieg wykonywany z użyciem specjalnego aparatu. Jest to rodzaj masażu, który powoduje drenaż  i stymuluje mięśnie twarzy oraz szyi. Oprócz tego ujędrnia i wygładza skórę.
Koszt to ok. 200 zł.

Termoplastyka twarzy

Wykorzystuje się tu fale radiowe, które stymulują odbudowę włókien kolagenowych i poprawiają owal twarzy.  Oprócz tego wygładzane zostają zmarszczki i blizny.
Cena zabiegu to ok. 400 – 600 zł.

Endermologia

Masaż wykonywany specjalnym aparatem wyposażonym w dwie elektronicznie sterowane rolki, które znajdują się w hermetycznej komorze. Ten rodzaj masażu powoduje rozpad tłuszczu w komórkach.
Koszt, ok. 70 zł.

Lipoliza iniekcyjna

Zabieg dla osób, u których inne sposoby nie dały zadowalającego rezultatu. Polega on na wstrzykiwaniu przy pomocy cieniutkich igieł fosfatydylocholiny. Substancję tą stosuje się do usuwania zatorów tłuszczowych i rozpuszczania blaszek miażdżycowych w naczyniach krwionośnych. Od wielu lat jest to także skuteczna metoda na pozbycie się niechcianego tłuszczu w wybranych partiach ciała. W trakcie zabiegu preparat podawany jest w zastrzyku, co powoduje rozbicie komórek tłuszczowych. Następnie trafiają one do wątroby, która rozkłada tłuszcze i są wydalane z organizmu. 
Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu, dlatego jest bezbolesny. Po jego zakończeniu możliwy jest obrzęk i zaczerwienienie, które stopniowo będą zanikać. Efekt widoczny jest  po ok. miesiącu i jest trwały. Najczęściej wystarcza jeden zabieg, czasami potrzebne są 2. 
Koszt jednego to ok. 600 zł.
Z lipolizy iniekcyjnej muszą niestety zrezygnować kobiety w ciąży i karmiące piersią, osoby z padaczką, alergią na składniki preparatu, chorobami nerek i wątroby, zaburzeniami krzepliwości oraz infekcjami skórnymi w miejscu wstrzyknięć. 

Ćwiczenia na podwójny podbródek


Dobrą metodą na likwidację drugiej brody  jest regularne wykonywanie prostych ćwiczeń. 

Należą do nich:

  • pływanie żabką – wymaga wyciągania szyi,
  • chodzenie po domu z książką położoną płasko na głowie ( wzmacniamy mięśnie),
  • wysuwanie dolnej szczęki i napinanie mięśni  oraz przesuwanie jej w prawo i lewo,
  • wytrzymywanie 2-3 minut z naprężoną i wyciągniętą szyją oraz lekko wysuniętą do przodu brodą,
  • głośne i wyraźne wymawianie ciągu liter: a, e, i, o, u.
  • energiczne wklepywanie kremu wierzchem dłoni i  delikatne szczypanie podbródka.

 

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności