logo
close
Usuwanie rozszerzonych naczynek twarzy zabiegi na twarz Medycyna estetyczna zabiegi cena

Usuwanie rozszerzonych naczynek twarzy

6 września 2019
simplie Komentarze: 0 Kategoria: Zabiegi na twarz

Likwidowanie popękanych naczynek na twarzy to obecnie jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej.
Nawracające „pajączki” i rumień to problem wielu osób, a jeśli dodatkowo pojawia się pieczenie, to znak, że powinniśmy skorzystać z profesjonalnych zabiegów.

Jak powstają rozszerzone naczynka?

Widoczne pod skórą „pajączki” to teleangiektazje – czyli rozszerzone naczynia włosowate. Jeśli nie podejmiemy żadnej kuracji – pękają łącząc się ze sobą tworząc jednorodne zaczerwienienie – np. na policzkach. Problem dotyczy osób z każdym rodzajem cery, ale najczęściej występują w przypadku cery wrażliwej. Zmiany widoczne są przeważnie w okolicy policzków, nosa i brody.
Rumień nasila się często pod wpływem następujących czynników:

  • po wypiciu gorącej kawy lub herbaty,
  • po spożyciu ostrych potraw i alkoholu,
  • pod wpływem zmiany temperatury,
  • pod wpływem słońca, wiatru,
  • podczas zdenerwowania.

Usuwanie rozszerzonych naczynek – konsultacje przed zabiegiem

Przed zamykaniem naczynek lekarz musi ocenić ich głębokość i ilość. Na tej podstawie dobierana jest długość fali, którą emituje laser lub elektroda. Warto wiedzieć, że co najmniej 2 tygodnie przed zabiegiem nie należy stosować ziół fotouczulających ani preparatów z kwasem salicylowym.

Zamykanie naczynek laserem IPL

Ta metoda dedykowana jest dla osób, u których gołym okiem widoczne są „pajączki”. Wykorzystuje się tu energię świetlną emitowaną w różnej częstotliwości. Zabieg przeprowadzany jest przy pomocy ruchomej głowicy – dochodzi wtedy do procesu fototermolizy – światło lasera trafia głęboko do naczynka i jest pochłaniane przez hemoglobinę.
Kolejny etap to zamiana wiązki lasera w energię cieplną. Wtedy woda znajdująca się w tkance, odparowuje, a ścianki naczynia wysychają i obumierają. Po zakończonym zabiegu skóra jest delikatnie zaczerwieniona.
Koszt jednego zabiegu na policzki to ok. 400 zł, a całą twarz ok. 1000 zł. Zabieg należy powtarzać zależnie od liczby naczynek, które chcemy usunąć. IPL może być stosowany jedynie u osób z bardzo jasną karnacją, ponieważ światło lasera reaguje z melaniną. Na ciemnej skórze, laser może wywołać przebarwienia.

Zamykanie naczynek laserem VPL

Laser tego typu dobrze sprawdzi się do zamykania mniejszych naczynek, z którymi nie poradzi sobie IPL. Dobre rezultaty uzyskują także osoby z przewlekłym rumieniem. Rozszerzone naczynka zamykane są przy użyciu głowicy emitującej wiązki światła. W trakcie zabiegu powstają mikrobłyski, docierające do zmienionych chorobowo miejsc i tak samo jak w przypadku IPL zachodzi proces fototermolizy. Koszt jednego zabiegu na policzki to ok. 300 zł.

Zamykanie naczynek – elektrokoagulacja

Zabieg fachowo nazywany diatermią chirurgiczną polega na zamykaniu rozszerzonych naczynek przy użyciu prądu o wysokiej częstotliwości. Elektroda dosięga każdego naczynka, ścina znajdujące się w nich białko i w taki sposób naczynko samo się zamyka i uszczelnia. Częstotliwości urządzenia są ustawiane zależnie od zagęszczenia naczynek. Po zabiegu skóra jest delikatnie zaróżowiona, a gojenie trwa ok. 30 dni. Koszt zamknięcia jednego naczynka to ok 50 zł.

Zamykanie poszerzonych naczynek – korzystne skutki uboczne

W trakcie zamykania naczynek podgrzaniu ulegają głębsze warstwy skóry przez co produkuje ona więcej kolagenu i elastyny. W efekcie skóra zostaje odmłodzona. Najlepsze rezultaty zauważalne są przy systematycznym stosowaniu lasera IPL. Oprócz fotoodmładzania pomaga on w walce z trądzikiem i bliznami zanikowymi.

Pielęgnacja cery po zabiegu

Ważne jest przede wszystkim używanie odpowiednio dobranych kosmetyków dedykowanych cerze naczynkowej. Powinny być bezzapachowe i zawierać składniki takie jak: witamina K, wyciąg z arniki bądź kasztanowca. Przydadzą się również kremy z filtrami, kremy nawilżające i dieta bogata w witaminy K oraz PP. Dzięki temu zadziałamy nie tylko na objawy, ale również przyczyny problemu.

Kiedy jest najlepszy czas na zabieg?

Zamykanie naczynek najlepiej przeprowadzać jesienią i zimą, ponieważ nie powinno się narażać skóry na nadmierną ekspozycję na słońce. Bez względu na porę roku, zaleca się po zabiegu stosowanie kremów z filtrem – najlepiej 50+. Unikniemy dzięki temu powstania przebarwień i podrażnienia.

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności