logo
close
Usuwanie zmarszczek prz pomocy kwasu zabiegi na twarz Medycyna estetyczna zabiegi cena

Usuwanie zmarszczek przy pomocy kwasu

3 sierpnia 2017
simplie Komentarze: 0 Kategoria: Zabiegi na twarz

Do wypełniania zmarszczek najczęściej używa się kwasu hialuronowego i nieco mniej znanego kwasu polimlekowego. Obydwa preparaty stosowane są w trochę inny sposób, ale każdy z nich jest  bardzo skuteczny. Który kwas wybrać aby uzyskać efekt odmładzający? Poniżej znajdziecie odpowiedź.
Zmarszczki, czyli pojawiające się wraz z upływem czasu deformacje skóry pojawiają się już po 25 roku życia. Początkowo  są to jedynie zmarszczki mimiczne, a z wiekiem dochodzą te, które są wynikiem coraz mniejszej ilości kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego w skórze. Z tego powodu  dostrzegamy, że jest ona mniej elastyczna, słabo nawilżona i niestety pomarszczona…
Inne czynniki sprzyjające powstawaniu zmarszczek to np. nadmierna ekspozycja na słońce, zła dieta, palenie papierosów, nieprawidłowa pielęgnacja cery lub gwałtowna utrata wagi.

Profilaktyka w walce ze zmarszczkami

Pojawienie się zmarszczek na naszej skórze, to jeden z życiowych pewników. Niektórzy  zauważają je wcześniej, inni później, ale nikt nie zdoła powstrzymać tego procesu. Kiedy już zmarszczki na naszej twarzy stały się faktem, bardzo dobrym pomysłem jest wprowadzenie do diety witamin: A, B,C i E, które niszczą wolne rodniki odpowiedzialne za objawy starzenia.
Równie pomocne może okazać się picie odpowiedniej ilości wody, wystarczający czas na sen, unikanie nadmiernej ekspozycji na słońce i stosowanie filtrów ochronnych. Korzystny wpływ na dojrzałą skórę mają także kremy z retinoidami, a bardzo dobre efekty odmładzające uzyskamy poddając się zabiegom w gabinetach medycyny estetycznej.
Wśród najczęściej stosowanych preparatów możemy tu wymienić kwas hialuronowy oraz kwas polimlekowy. Każdy z nich jest wykorzystywany nieco inaczej, ale obydwa cechuje wysoka skuteczność działania.

Kwas hialuronowy – skuteczny sposób na wypełnienie zmarszczek

Kwas hialuronowy to substancja, która występuje w naszej skórze w sposób naturalny. Preparaty tego typu są więc bezpieczne i nie wywołują alergii, dlatego stosowane są bardzo często jako uniwersalny wypełniacz. Jak działa kwas hialuronowy? Wiąże on cząsteczki wody w skórze, dzięki czemu nawilża ją, sprawia, że staje się gładka i elastyczna. Niestety wraz z upływem czasu, kwas hialuronowy występuje w skórze w coraz mniejszych ilościach, przez co pojawiają się zmarszczki, ale dobra wiadomość jest taka, że można go zaaplikować dzięki postępowi medycyny estetycznej.
W zależności od tego jaką część twarzy chcemy odmłodzić, podawany jest kwas o różnej gęstości. Np.

  • na kurze łapki,
  • zmarszczki na czole,
  • podbródku,
  • nad górną wargą – stosuje się kwas o małej lub średniej gęstości.

Najrzadsza jego postać wykorzystywana jest podczas zabiegu mezoterapii igłowej. Istotne jest natomiast to, aby używany kwas hialuronowy był zgodny z naszym własnym, dzięki temu unikniemy powikłań i reakcji alergicznych. Odpowiedni rodzaj kwasu otrzymywany jest w procesach biotechnologicznych.
Efekty zabiegu widoczne są natychmiastowo i utrzymują się  do 8 miesięcy. Po tym czasie preparat zostaje całkowicie wchłonięty i trzeba powtórzyć zabieg. Trwałość efektu zależna jest  od gęstości użytego kwasu i stopnia jego oczyszczenia. Im większa gęstość tym preparat jest bardziej oczyszczony i dłużej pozostanie w skórze.

Kwas polimlekowy  na zmarszczki

Kwas polimlekowy to kolejny naturalnie występujący w skórze związek. Wykorzystuje się go do kompleksowego poprawienia stanu skóry, podając go głęboko w tkankę, co poprawia jej jakość, przywraca utraconą objętość i daje efekt wygładzający. Jest on szczególnie lubiany przez osoby, którym nie zależy na natychmiastowym efekcie, ale chcą aby był on bardziej naturalny i utrzymał się dłużej.

Na czym polega zabieg?

Już po kilku dniach od aplikacji kwasu polimlekowego, efekt wypełnienia jest niewidoczny, ale w ciągu kilku kolejnych tygodni i miesięcy, zmarszczki i głębsze bruzdy są stopniowo minimalizowane. Dzieje się tak, ponieważ preparat, który pozostał w skórze, silnie stymuluje tkankę i rozprostowuje zmarszczki. Można powiedzieć, że leczone są w tym wypadku nie tylko objawy, ale również przyczyny starzenia.
Rezultatem zabiegu jest więc stopniowa odbudowa objętości, która zanikała na przestrzeni wielu lat.  Oczywiście po pewnym czasie zmarszczki pojawią się znowu, bo taka jest naturalna kolej rzeczy, ale wtedy zabieg można powtórzyć. Jak widać, zmarszczki nie muszą być naszą zmorą, ponieważ istnieje wiele skutecznych sposobów na pozbycie się ich naturalnie i bezpiecznie. Dzięki postępowi medycyny estetycznej, strach przed starzeniem nie musi odbierać nam radości życia i pewności siebie.
 
 

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności