logo
close
Wolumetria modelowanie twarzy bez skalpela zabiegi na twarz Medycyna estetyczna zabiegi cena

Wolumetria – modelowanie twarzy bez skalpela

19 czerwca 2018
simplie Komentarze: 0 Kategoria: Zabiegi na twarz

Wolumetria – co to takiego?

Wolumetria połączona z kwasem hialuronowym to możliwość modelowania twarzy bez ingerencji chirurgicznej. Dzięki takiemu zabiegowi możemy poprawić owal, zwiększyć objętość oraz przywrócić gęstość skóry. Ponadto możliwa jest nawet korekcja kształtu nosa, policzków czy ust. Zanim zdecydujemy się na zabieg wolumetryczny, warto dowiedzieć się na czym dokładnie polega cała procedura.
Wolumetria twarzy to inaczej modelowanie jej kształtu. Zabieg polega na aplikowaniu wypełniacza z kwasem hialuronowym, dzięki któremu zwiększa się objętość tkanek miękkich w obszarach o najbardziej widocznym ubytku tkanki tłuszczowej. Zastrzyki wykonywane są w znieczuleniu miejscowym np. w okolice skroni, policzków, podbródka czy żuchwy, przez co poprawia się kształt twarzy i skorygowany zostaje profil.

Dlaczego wolumetria to dobra decyzja?

Wraz z upływem czasu skóra staje się mniej jędrna i elastyczna. Z wiekiem zauważamy, że jest bardziej wiotka przez co zmianie ulega kontur twarzy. Efektem wolumetrii jest powstrzymanie procesu starzenia i poprawa wyglądu skóry – przywrócona zostaje elastyczność, a kontur jest wyrównany. Zawarty w preparacie kwas hialuronowy przywraca także odpowiedni poziom nawilżenia, spłyca zmarszczki i głębsze bruzdy.
Zabieg dedykowany jest osobom w średnim wieku oraz starszym, ale nie tylko, ponieważ wolumetria działa nie tylko przeciwstarzeniowo. Z jej pomocą można modelować rysy, powiększyć usta, poprawić kształt nosa czy uwydatnić kości policzkowe.

Wolumetria – rodzaje wypełniaczy

Wypełniacze używane w wolumetrii są gęstsze i bardziej plastyczne od innych rodzajów preparatów zawierających kwas hialuronowy. Używane są tu specyfiki, które cechuje duża elastyczność, dzięki czemu można swobodnie modelować skórę. Popularne preparaty to np. Teosyal Ultimate. Zalicza się on do gamy implantów wypełniających najnowszej generacji. Jest to gęsty, bardzo plastyczny żel, zapewniający długotrwałe efekty –widoczne nawet 18 miesięcy.
Produkt wyróżnia się także dużą pojemnością, dzięki czemu specjalista wykonujący zabieg ma większe możliwości modelowania korygowania konturu twarzy. Zabieg wolumetrii jako, że łączy się z koniecznością iniekcji, może być wykonywany tylko przez lekarzy w specjalistycznych placówkach medycyny estetycznej.

Bezpieczeństwo wolumetrii

Zabieg, mimo że wiąże się z zastrzykami w obrębie twarzy nie uniemożliwia nam normalnego funkcjonowania. W miejscach iniekcji może być zauważalny delikatny rumień i obrzęk – możemy również odczuwać delikatny ból, ale wszystkie te objawy znikają w ciągu 3 dni. Trzeba jednak pamiętać, że przez kilka godzin od zakończenia zabiegu nie powinno się dotykać twarzy. Należy też unikać nadmiernej ekspresji w mimice.
Zabieg wbrew pozorom jest bezbolesny i przede wszystkim bezpieczny, szczególnie jeśli używane są nowoczesne preparaty ograniczające wystąpienie działań niepożądanych. Wolumetria może być z powodzeniem łączona z innymi zabiegami medycyny estetycznej. Szczegóły można poznać w ofercie dobrych, profesjonalnych placówek.

Wolumetria – czas trwania i cena zabiegu

Zabieg wolumetrii trwa krótko – ok. 30 min., ale nie jest tani. Jego koszt waha się od 1000 do 3000 zł
Wszystko zależy od ilości użytego preparatu, a efekty utrzymują się do 18 miesięcy.

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności