logo
close
Zabiegi kosmetyczne kwasem migdalowym zabiegi na twarz Medycyna estetyczna zabiegi cena

Zabiegi kosmetyczne kwasem migdałowym

25 listopada 2019
simplie Komentarze: 0 Kategoria: Zabiegi na twarz

Kwas migdałowy – co to jest?

Kwas migdałowy to rodzaj kwasu AHA – alfa- hydrokwasu. Jest on bardzo chętnie wykorzystywany w kosmetologii do różnych rodzajów cery, ponieważ złuszcza naskórek, wygładza, daje efekt odmładzający, nie wywołując przy tym podrażnień. Podobnie jak inne kwasy z rodzaju AHA, kwas migdałowy używany jest w celu regeneracji skóry i wyrównania jej kolorytu.
Cera po takim zabiegu jest wyraźnie jaśniejsza, gładsza, nawilżona, a skóra wykazuje większą elastyczność i jędrność. Mimo, że kwas migdałowy jest np. mocniejszy w działaniu niż glikolowy, jego cząsteczki są większe, wolniej wnikają w głąb skóry, przez co nie powodują podrażnień w postaci zaczerwienienia.

Jak działa kwas migdałowy?

Ten rodzaj kwasu aktywuje się w warstwie rogowej skóry. Dzięki rozluźnieniu połączeń między komórkami naskórka a cementem komórkowym, złuszczona zostaje warstwa zrogowaciałego naskórka. Mimo, że peeling jest bardzo delikatny w działaniu, daje widoczny efekt rozjaśnionej skóry, a odkryte przy pomocy kwasu młode komórki, lepiej wchłaniają stosowane kosmetyki.
Peeling migdałowy dobrze łączy się z produktami nawilżającymi. W zależności od rodzaju cery, podczas jednego zabiegu można połączyć kwas migdałowy np. z pirogronowym, który działa antybakteryjnie. Dobrym uzupełnieniem peelingu jest także mikrodermabrazja czyli mechaniczne złuszczanie skóry.

Jak wygląda kuracja z użyciem kwasu migdałowego?

Efekty peelingu zauważalne są już po pierwszym zabiegu, ale dla uzyskania najlepszych rezultatów zaleca się wykonanie 6 zabiegów w odstępach 7 dniowych. Dzięki takiej kuracji, skóra będzie rozjaśniona, nawilżona, zregenerowana, zmniejszy się wydzielanie łoju, a rozszerzone pory będą obkurczone i mniej widoczne. Złuszczanie z użyciem kwasu migdałowego najlepiej wykonywać 2 razy w roku – najlepiej jesienią i zimą lub wczesną wiosną, ponieważ po zabiegu nie wolno się opalać ani wystawiać na nadmierne promieniowanie słoneczne. Jeśli musimy wyjść, trzeba zastosować filtr ochronny – najlepiej 50.
Koszt jednego zabiegu to ok. 100 zł, ale wykupując całą serię ( 6 zabiegów) zwykle oszczędzamy ok 20- 30 zł.

Kto powinien skorzystać w peelingu migdałowego?

Kwas migdałowy to idealny produkt dla osób z cerą tłustą, mieszaną, trądzikową, ale także wrażliwą i naczynkową. Bardzo dobrze sprawdza się w przypadku skóry dojrzałej. Peeling z jego użyciem to połączenie delikatnego działania z wysoką skutecznością. Po zabiegu wyraźnie widać poprawę stanu skóry – np. cera wrażliwa nie reaguje tak gwałtownie na zmienne czynniki zewnętrzne, cera trądzikowa jest mniej tłusta i następuje redukcja niedoskonałości, skóra dojrzała jest odpowiednio nawilżona i napięta. Kwas migdałowy sprawdza się również w przypadku płytkich przebarwień – np. potrądzikowych, hormonalnych czy po opalaniu.

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności