logo
close
3 zabiegi na oczyszczanie organizmu z toksyn zabiegi oczyszczajace Medycyna estetyczna zabiegi cena

3 zabiegi na oczyszczenie organizmu z toksyn

20 czerwca 2020
simplie Komentarze: 0 Kategoria: Zabiegi oczyszczające

W ostatnim czasie nastała prawdziwa moda na oczyszczanie ciała z toksyn. Zabiegi, które mają nam w tym pomóc to m.in.: hydrokolonoskopia, Vitafon i Body Detox. Przed wizytą w gabinecie warto jednak zasięgnąć porad specjalistów, którzy wyjaśnią nam czy powyższe metody są naprawdę skuteczne i bezpieczne.

Hydrokolonoskopia – płukanie jelita

Hydrokolonoterapia wykonywana jest przy użyciu specjalnej aparatury, którą do jelita wpuszcza się ciepłą wodę. W ten sposób wypłukuje się z całej okrężnicy resztki pokarmu i toksyny. Metoda jest dokładniejsza niż lewatywa, ponieważ ta oczyszcza jedynie 20 cm jelita. Dzięki usunięciu złogów pokarmowych, pacjent ma uczucie lekkości, zmniejsza się także obwód brzucha. Zabieg na krótki czas pomaga pozbyć się wzdęć i poprawia ogólne samopoczucie. Na kilka dni przed planowaną hydrokolonoskopią trzeba stosować specjalną, lekkostrawną dietę. Po zabiegu natomiast należy przyjmować probiotyki, aby odbudować mikroflorę jelitową.

Na czym dokładnie polega cała procedura?

Podczas wykonywania hydrokolonoterapii pacjent musi leżeć. Do odbytu wprowadzane są 2 jednorazowego użytku miękkie rurki wykonane z plastiku. Przez jedną powoli wypływa ciepła wyjałowiona woda pobudzając ruchy jelita. W tym samym czasie osoba wykonująca zabieg masuje brzuch. Następnie drugą rurką odprowadzana zostaje woda z resztkami pokarmowymi. Zabieg trwa ok 1,5 godziny – w tym czasie wykonywanych jest kilka płukań. Hydrokolonoskopia powinna być przeprowadzana co kilka dni przez okres miesiąca.
Przeciwwskazaniem do zabiegu są krwawienia w obrębie przewodu pokarmowego, stany zapalne jelit, szczelina odbytu w stanie ostrym, hemoroidy, niedawno przebyte operacje jelit, ciąża, ostra niewydolność serca, nadciśnienie, przepuklina brzuszna, niewydolność nerek, nowotwory jelit, anemia, marskość wątroby.
Wg opinii eksperta skuteczność zabiegu nie została potwierdzona, a wiele naukowych publikacji podkreśla zagrożenia jakie mogą wystąpić w trakcie i po zabiegu. Wśród komplikacji można wymienić zaburzenia elektrolitowe prowadzące nawet do zaburzeń pracy serca, drżenia mięśniowe, zaburzenia pracy układu pokarmowego, parestezja, uszkodzenie ściany jelita oraz perforacje wymagające resekcji jelita.

Vitafon – mikrowibracje oczyszczające

Vitafon to zabieg wykorzystujący urządzenie wibroakustyczne, stosowane również w fizjoterapii oraz leczeniu chorób takich jak nadciśnienie, cukrzyca czy niewydolność serca. Terapia polega na emitowaniu drgań dźwiękowych o różnej częstotliwości w miejscach chorobowo zmienionych. W rezultacie w wybranym obszarze ciała poprawia się przepływ krwi i limfy, przyspiesza się wydalanie zanieczyszczeń, a także procesy regeneracyjne organizmu.
Zabieg niweluje również obrzęki, usprawnia pracę narządów wewnętrznych i zwiększa skuteczność leczenia farmakologicznego. Dzięki temu, że Vitafon przyspiesza metabolizm i zwiększa poziom toksyn we krwi, terapia powinna być przeprowadzona także w obrębie nerek. Ich usprawniona praca to lepszy efekt oczyszczania.

Na czym dokładnie polega zabieg?

Vitafon wykonywany jest w pozycji siedzącej lub leżącej – zależy to od obszaru poddawanego zabiegowi. Na skórze pacjenta umieszcza się słuchawki wibroakustyczne, które dokładnie przylegają do ciała. Następnie włącza się aparat, a drgania membran przenikają nawet 7cm w głąb tkanek. Zmiany częstotliwości zachodzą automatycznie, tak jak zaprogramowane jest urządzenie.
Zabieg trwa od kilku minut do godziny – czas należy stopniowo wydłużać. W ciągu doby nie może to być więcej niż 3 godziny, ale procedurę trzeba powtarzać 3 razy dziennie. Terapię można przeprowadzać przed snem albo niedługo po przyjęciu leków. Działanie utrzymuje się maksymalnie do 6 godzin, a przeciętna kuracja powinna trwać 14 dni. Przy schorzeniach przewlekłych zauważalna poprawa stanu zdrowia odczuwalna jest po 3 – 4 miesiącach. Przeciwwskazaniem jest zakrzepowe zapalenie żył, zdiagnozowana miażdżyca, rozrusznik, choroby nowotworowe, ciąża, ostre choroby zakaźne oraz gorączka.
Wg opinii eksperta mikrowibracje w obrębie tkanek zachodzą w organizmie cały czas chociażby dzięki pracy serca, mięśni, ale też poprzez oddziaływanie otoczenia. Kiedy jesteśmy osłabieni i zmęczeni, proces ulega osłabieniu, co wywołuje słabszą reakcję immunologiczną, zastoje w układzie limfatycznym i zastoje żylne. Obecnie prowadzi się wiele badań mających sprawdzić skuteczność powyższej metody podczas rehabilitacji, w leczeniu chorób układu oddechowego oraz układu moczowo- płciowego.

Body detox – oczyszczające moczenie nóg

Ten zabieg to inaczej jonowa detoksykacja wykonywana przy pomocy specjalistycznego urządzenia generującego odpowiednio zmodulowany prąd o zmiennej biegunowości. Prąd ten powoduje jonizację wody, która następnie pobudza naturalne funkcje wydalania, dzięki czemu komórki wydzielają do krwi toksyny. Szkodliwe substancje wydalane są przez pory w skórze i trafiają do wody. Pozbycie się toksyn wymaga wykonania kilku zabiegów, a ich efektem jest wzmocniona odporność, poprawa wyglądu skóry i spadek masy ciała.

Jak wygląda detoksykacja?

Wystarczy, że pacjent zanurzy stopy w wodzie i włączone zostanie urządzenie. Kiedy woda zmieni kolor oznacza to, że konkretny narząd został oczyszczony. Np. barwa czarna to znak, że organizm wydalił nadmiar metali ciężkich, ciemnozielony wskazuje na oczyszczenie pęcherzyka żółciowego, pomarańczowy odpowiada za stawy, a żółtozielony – nerki i narządy rodne. Czas trwania zabiegu to ok. pół godziny, a cała seria obejmuje 5 – 10 wizyt w odstępach kilku dni. Przeciwwskazaniem jest posiadanie rozrusznika serca, tętniaki, padaczka, ciąża, cukrzyca, choroby nowotworowe i choroby serca.
Wg opinii specjalistów taki sposób oczyszczania organizmu nie może być skuteczny. Toksyny wydalane są przez skórę, a także wraz z moczem, kałem i oddechem. Po zbadaniu wody użytej podczas zabiegu Body Detox, nie potwierdzono obecności końcowych metabolitów białek, tłuszczów itp. Wynika z tego, że zabieg nie działa tak jak obiecuje producent urządzenia.

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności