logo
close
jak schudnac aeroby w domu odchudzanie ozdrowiezdabaj blog

Ćwiczenia aerobowe w domu

5 sierpnia 2020
simplie Komentarze: 1 Kategoria: Odchudzanie

Ćwiczenia aerobowe w domu to znakomity pomysł dla wszystkich tych, którzy nie mają możliwości, nie chcę korzystać z oferty klubów fitness. Różnorodność ćwiczeń, łatwość wykonywania, liczne korzyści sprawiają, że zarówno panie, jak i panowie chętnie wprowadzają w życie aktywność fizyczną spod znaku aerobów.

Ćwiczenia aerobowe – co to jest?

Regularne wykonywanie ćwiczeń aerobowych jest najlepszym pomysłem na walkę z nadwagą. Doskonale sprawdzają się podczas odchudzania. Oczywiście skuteczność ćwiczeń uzależniona jest od prawidłowego zakresu tętna osoby ćwiczącej. Należy ćwiczyć tak, aby tętno było w zakresie 60-70% tętna maksymalnego.

Korzyści z ćwiczeń aerobowych

Naturalnie zawsze wymienianą korzyścią z regularnych ćwiczeń aerobowych jest możliwość pozbycia się nadwagi. Ćwiczenia te doskonale wspomagają odchudzanie, pod warunkiem stosowania określonej diety. Dodatkowo decydując się na ćwiczenia aerobowe , możemy mieć pewność pozytywnego wpływu na działanie układu krwionośnego, a także pomocy w walce z nadciśnieniem tętniczym. Dodatkowo pozwalają zapobiegać miażdżycy i cukrzycy.


Ćwiczenia aerobowe w domu – spis treści:


Ćwiczenia aerobowe w domu blog odchudzanie trening

Ćwiczenia aerobowe w domu to znakomity pomysł. Wystarczy wyciągnąć urządzenie do ćwiczeń i rozpocząć trening zgodnie z wytycznymi. Dodatkowo nie trzeba inwestować w tego typu urządzenia dużych pieniędzy. Jaki sprzęt, urządzenia idealnie sprawdzą się w ramach ćwiczeń aerobowych w domu? W co warto zainwestować?

Ćwiczenia aerobowe w domu na skakance


Ćwiczenia aerobowe w domu blog odchudzanie trening

Dlaczego ćwiczenia aerobowe z użyciem skakanki są ciekawym pomysłem? Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że sam koszt zakupu skakanki jest śmiesznie niski. Dodatkowo skakankę możemy zabrać ze sobą wszędzie, np. gdy zechcemy poćwiczyć na świeżym powietrzu, nie ma problemów z jej transportem.
Trening ze skakanką pozwala spalić dużo kalorii. Godzina ćwiczeń spali około 500 kcal. Naturalnie kwestie odchudzania, to nie jedyne korzyści związane ze skakanką. Regularność w treningach pozwala wyrabiać sprawność, równowagę oraz koordynację ruchową. Ćwiczenia na skakance pozwalają pracować nad dolnymi i górnymi partiami mięśni, a w szczególności znakomicie wpływają na uda, łydki, ramiona oraz pośladki. Na pewno po pewnym czasie można zauważyć zmiany związane z lepszą kondycją i wytrzymałością. Dodatkowo ciało będzie bardziej sprężyste i giętkie. Warto nadmienić w tym miejscu, że ćwiczenia ze skakanką, w przeciwieństwie do np. biegania, nie obciążają stawów. Jednak do ćwiczeń należy wybrać odpowiednie obuwie, z miękką podeszwą, a także miękkie podłoże.
Przystępując do ćwiczeń na skakance, trzeba dać sobie czas i być cierpliwym. Warto również pamiętać o fakcie związanym z intensywnością ćwiczeń. Musi być ona dopasowana do możliwości, gdyż zbyt mocny trening może być zbyt obciążający.

Ćwiczenia aerobowe w domu z matą


Ćwiczenia aerobowe w domu blog odchudzanie trening
Mata to obowiązkowy element w domu każdego, kto lubi ćwiczyć w swoich czterech ścianach. Dzięki niej można wykonywać najróżniejsze ćwiczenia, oczywiście w sposób komfortowy i bezpieczny. Mata jest przydatna również podczas rozgrzewki, rozciągania przed treningiem właściwym. Istnieją najróżniejsze ćwiczenia z wykorzystaniem maty. Pozwalają one pracować nad poszczególnymi partiami swojego ciała. Konieczne jest tylko wybranie konkretnego zestawu ćwiczeń.

  • praca nad brzuchem, czyli należy postawić na ćwiczenie takie jak deska, bądź klasyczne brzuszki. Bardzo ważne jest, aby ćwiczenia wykonywać prawidłowo techniczne. Tylko w ten sposób można oczekiwać pozytywnych efektów.
  • praca nad pośladkami i udami. Te partie ciała wymagają, aby korzystać z dwóch ćwiczeń na macie. Pierwsze z nich to wykroki do przodu, drugie unoszenie nóg. Modelowanie tych partii ciała jest trudne, dlatego konieczna jest regularność i zawziętość w dążeniu do celu.
  • praca nad mięśniami ramion. Żeby prawidłowo budować mięśnie ramion, najlepiej jest wykonywać pompki na macie.

Trening aerobowy w domu z orbitrekiem


Ćwiczenia aerobowe w domu blog odchudzanie trening

Orbitrek to urządzenie, które ma zbawienny wpływ na pozbycie się nadmiaru tłuszczu. Oczywiście pod warunkiem, że będzie się regularnie trenowało na nim. Fachowcy wskazują, że ćwiczenia na orbitreku dają podobne efekty do treningu na rowerze. Orbitrek jest o tyle ciekawym urządzeniem, że nie zajmuje dużo miejsca i bez problemów można go przenosić. Pozwala na bardzo szybkie spalanie kalorii, dzięki czemu idealnie nadaje się jako urządzenie do treningów dla tych, którzy chcą zrzucać wagę. Ćwicząc godzinę na orbitreku, można spalić nawet 800 kcal, czyli podobnie jak np. podczas biegania. Spala się tkankę tłuszczową z okolic brzucha, pasa. Dodatkowo znika nadmiar tłuszczu z bioder, ramion i ud. Modelowanie sylwetki przy jego użyciu jest perfekcyjne.
Oczywiście nie tylko szybkie spalanie kalorii jest zaletą tego urządzenia. Co jeszcze gwarantuje trening z wykorzystaniem orbitreka? Orbitrek angażuje aż 90% mięśni ciała, dzięki czemu ma on pozytywny wpływ na wiele aspektów związanych ze zdrowiem. Poprzez ćwiczenia z użyciem orbitreka znacznie poprawia się wydolność. Dzięki zwiększonej wydajności można trenować jeszcze mocniej i intensywniej. Wpływa to również na posiadanie większej ilości energii.

Ćwiczenia aerobowe w domu na bieżni lub rowerku


Ćwiczenia aerobowe w domu blog odchudzanie trening
Ciekawym rozwiązaniem jest zainwestowanie w bieżnie lub rowerek treningowy. Jeżeli ktoś nie ma czasu, pogoda nie zachęca do aktywności na świeżym powietrzu, to powyższe urządzenia będą znakomitą alternatywą. Trening na rowerze stacjonarnym lub bieżni daje znakomite efekty, a podczas wykonywania ćwiczeń można np. oglądać telewizję.
Zasadniczo wybierając rower stacjonarny, nie musimy się martwić, że zajmie dużo miejsca. Większość modeli jest składanych, dlatego wystarczy do wystawić tylko na czas treningu. Warto wiedzieć, że występują różne rodzaje rowerów stacjonarnych, a najpopularniejsze z nich to magnetyczne pionowe i poziome. Wykorzystując urządzenia pionowe, wzmacniamy, uelastyczniamy mięśni naszych dolnych partii ciała. Dodatkowo pozytywnie wpływamy na przyspieszenie metabolizmu, jak i na układ krążenia i oddechowy. Rowery stacjonarne poziome pozwolą pracować nad mięśniami brzucha. Co ważne, rowery stacjonarne w żaden sposób nie obciążają stawów.
Stawiając na ćwiczenia aerobowe na bieżni, palimy przede wszystkim dużo kalorii. Dzięki temu w przypadku nadwagi dość szybko zauważymy pozytywne efekty treningu na bieżni, w postaci zdrowszej sylwetki. Należy jednak pamiętać, że osoby ze znaczną nadwagą nie powinny przystępować od razu do treningu na bieżni. Może się to zakończyć urazami stawów.

Trening aerobowy w domu z hantlami


Ćwiczenia aerobowe w domu blog odchudzanie trening
Hantle są małe, nie potrzebują dużo miejsca, nie kosztują zbyt wiele, a dzięki regularnym treningom można znakomicie kształtować mięśnie oraz gubić zbędne kilogramy. Dlaczego ćwiczenia z hantlami są polecane każdemu, niezależnie od wieku, czy umiejętności? Przede wszystkim wpływają one nie tylko na prawidłowe kształtowanie mięśni, ale również znakomicie je wzmacniają. Hantle nie sprawią, że nagle mięśnie będą zdecydowanie większe niż do tej pory. Jednak trzeba zwrócić uwagę, iż staną się twardsze, bardziej napięte i zwarte. Przekłada się to również na zwiększanie efektywności treningowej.
Ćwicząc z hantlami, możemy być pewni, że nasza sylwetka będzie smuklejsza. Hantle angażują wiele mięśni, a równocześnie spalamy w trakcie treningów duże ilości kalorii. Dodatkowo możemy oczekiwać przyspieszenia metabolizmu. Nie da się ukryć, że poprzez ćwiczenia z hantlami, wpływamy pozytywnie na układ krwionośny i oddechowy. Nasze ciało staje się również bardziej odporne.
Należy mieć jednak na uwadze, że kiedy ćwiczymy z użyciem hantli, ważne jest umiejętne dobieranie obciążeń. Zbyt duże obciążenie zamieni przyjemny trening w koszmar, może prowadzić do urazów. Dodatkowo ważne jest, aby wykonywać ćwiczenia prawidłowo techniczne. Tylko w ten sposób można oczekiwać, że trening będzie przynosił założone efekty.

Aerobowe ćwiczenia w domu na stepperze


trening aerobowy w domu blog odchudzanie
Na pierwszy rzut oka ćwiczenia na stepperze przypominać mogą wchodzenie po schodach. Urządzenie to umożliwia szybkie spalanie tkanki tłuszczowej, co niewątpliwie jest zaletą. Równocześnie regularne i dobrze wykonywane ćwiczenia na stepperze skutecznie zwalczają cellulit. Sprzęt jest mały i lekki, nadaje się do małych pomieszczeń. Warto bliżej przyjrzeć się urządzeniu i to jakie korzyści daje korzystanie z niego.
Decydując się na stepper, mamy pewność, że nie będzie problemu z jego przechowywaniem w domu. Jest to sprzęt lekki, zajmuje mało miejsca. Do tego nie ma problemów z jego przenoszeniem, transportem. Kto chce ćwiczyć z użyciem steppera, nie powinien również obawiać się o koszty zakupu. Dobrej jakości sprzęt jest dostępny w dość przystępnych cenach. Jak już wyżej wspomniano, ćwiczenia na stepperze pozwalają spalać tkankę tłuszczową, a także walczyć z cellulitem. Jakie jeszcze korzyści można czerpać z regularnych treningów w domu na stepperze? Na pewno rzeźbienie, wyszczuplenie wielu partii ciała, jak np. pośladków, łydek czy ud. Dodatkowo można spodziewać się ujędrnienia skóry, a także znacznej poprawy działania układu krążenia i oddechowego.

Komentarze
  • Ciekawe pomysły na trening w domu – zwłaszcza teraz, kiedy wychodzenie na siłownię czy treningi outdoorowe jest ograniczone przez epidemię 🙁

  • Komentarz

    Komentując, akceptujesz Politykę prywatności