logo
close
Odchudzanie jazda na rowerze kalorie kcal trening cardio ćwiczenia blog

Jak nie przytyć po rzuceniu palenia?

9 czerwca 2019
simplie Komentarze: 0 Kategoria: Odchudzanie

Palenie nie służy zdrowiu, prowadzi do słabszej wydolności, problemów z płucami i ryzyka wystąpienia rozmaitych chorób, w tym śmiertelnych. Dlatego od wielu lat coraz więcej osób decyduje się rzucić ten zgubny nałóg. Jednak odstawienie papierosów nie jest proste, dlatego spory odsetek rzucających ma problemy z utrzymaniem prawidłowej wagi.


Jak nie przytyć po rzuceniu palenia? – Spis treści:

  1. Przyczyna tycia po rzuceniu palenia
  2. Jak nie tyć po rzuceniu palenia?
  3. Zdrowe i pożywne menu po rzuceniu palenia
  4. Detoksykacja organizmu
  5. Woda w odpowiednich ilościach
  6. Przekąski tylko te zdrowe
  7. Sport to zdrowie

Jak nie przytyć po rzuceniu palenia? zdrowa dieta ćwiczenia siłownia
Nie dziwi więc, że wielu byłych palaczy, poszukuje skutecznych sposobów na to, aby w trakcie walki z nałogiem nie przytyć. Co powinno się robić, jak sprawić, że rzucanie palenia nie będzie przyczynkiem do nadwagi?

Dlaczego waga rośnie po rzuceniu palenia?


dlaczego tyjemy po rzuceniu palenia zdrowa dieta ćwiczenia siłownia
Trzeba wiedzieć, że nałogowi palacze, w wyniku przyjmowania tytoniu mają zaburzenia odczuwania smaku, potrawy nie są dla nich zbyt wyraziste. Równocześnie nikotyna jest skutecznym bodźcem, kiedy mowa o zmniejszaniu apetytu. Porzucenie papierosów sprawia, że zmysł smaku staje się bardziej wyrazisty, co przekłada się na lepszy apetyt, większą chęć jedzenia.
Należy jeszcze zwrócić uwagę na coś takiego jak głód nikotynowy. U palaczy pojawia się dość często ochota na papierosa. W momencie rezygnacji z nałogu starają się oni chęć zapalenia zastąpić czymś innym, drobną przekąską, słodyczami itp.

Jak nie przytyć po rzuceniu palenia?


tycie po rzuceniu palenia? zdrowa dieta ćwiczenia siłownia
Jest wiele sposobów, jest wiele elementów, które należy wprowadzić w swoje życie, wraz z podjęciem decyzji o zaprzestaniu palenia. Dzięki ich stosowaniu nie dojdzie do przybierania na wadze. Co zatem ma znaczenie, co warto realizować w swoim codziennym życiu?

Zdrowe i pożywne menu po rzuceniu palenia


rzucenie palenia jak nie tyć zdrowa dieta ćwiczenia siłownia
Bez odpowiedniego menu, bez przyjmowania regularnie zbilansowanych posiłków, może dojść do sytuacji, że waga zacznie iść w górę. Każdy były palacz powinien zatem podejść bardzo rozważnie do nowego etapu w życiu.
Zacznij od wprowadzenia do menu zdrowej żywność, owoców, warzyw, następnie zrezygnuj z potraw smażonych, słodyczy, słonych przekąsek czy różnego rodzaju napoi gazowanych lub alkoholowych, gdyż są mocno kaloryczne.

Detoksykacja organizmu


detoksykacja organizmu po rzuceniu palenia
Następnie po rzuceniu papierosów warto przeprowadzić detoksykację organizmu. Przez lata palenia w ludzkim ciele nagromadziło się wiele różnego rodzaju substancji trujących.
Co wpłynie pozytywnie na organizm w takiej sytuacji? Na pewno jabłka, seler naciowy, buraki czy pietruszka. Warto również regularnie przygotowywać i spożywać świeże soki detoksykacyjne.

Woda w odpowiednich ilościach


picie wody po rzuceniu palenia zdrowa dieta blog
Nie wolno zapominać o regularnym spożywaniu wody. Dzięki temu organizm nie będzie czuł się głodnym, zmniejszy się chęć sięgnięcia zarówno po przekąski, jak i papierosa.

Przekąski tylko te zdrowe


zdrowe przekaski po odstawieniu papierosow blog zdrowa dieta
Eks palacze mają bardzo silną chęć sięgania po niezdrowe przekąski, dlatego w pierwszej kolejności sięgają po czipsy, słodycze itp. Dlatego od początku warto pomyśleć o zdrowych przekąskach.  Następnie zgromadzić takie produkty jak: warzywa typu marchewka, jabłka pokrojone na kawałki czy suszone owoce.

Sport to zdrowie


Najpierw należy uświadomić sobie że palacz ma zwykle kiepską kondycję. Następnie musimy zrozumieć, że aby nie tyć w trakcie terapii szokowej, jaką jest rzucanie palenia, bardzo dobrym sposobem będzie wprowadzenie regularnej aktywności fizycznej.
Po czym ustalamy aktywność fizyczną w której będziemy czuli się komfortowo i nie będziemy musieli każdorazowo się zmuszać. Regularny wysiłek znakomicie wpływa na wagę, sylwetkę, a dodatkowo naprawia metabolizm, gwarantuje pozytywny nastrój, polepsza wydolność, kondycję i krążenie krwi.

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności