logo
close
Jak trenować w trakcie upałów? trening siłownia ćwiczenia w lato blog

Jak trenować w trakcie upałów?

20 maja 2017
simplie Komentarze: 0 Kategoria: Odchudzanie

Treningi w trakcie upalnych dni nie muszą być katorgą, nie muszą oznaczać treningów tylko w klimatyzowanych salach. Wystarczy tylko zastosować pewne rozwiązania, aby każdy trening na świeżym powietrzu mógł zostać w pełni zrealizowany.


Jak trenować w trakcie upałów? – Spis treści:

  1. Nawadnianie organizmu w upalne dni
  2. Dieta w upalne dni
  3. Miejsce treningu w trakcie upałów
  4. W czym trenować w upalne dni?
  5. Trening w klubie fitness w upalne dni

Jak trenować w trakcie upałów? trening siłownia ćwiczenia w lato blog
Trenując w trakcie upałów, można szybko narazić organizm na osłabienie, odwodnienie czy przyspieszoną akcję serca, ponieważ bez zachowania odpowiednich zasad bezpieczeństwa, istnieje prawdopodobieństwo udaru cieplnego. Może on nieść za sobą zagrożenia dla naszego zdrowia. Jakich zasad należy przestrzegać, decydując się na trening w upalne dni? O czym zawsze pamiętać przed wyjściem z domu?

Nawadnianie organizmu w upalne dni


nawadnianie w trakcie upałów trening siłownia ćwiczenia w lato blog
Wysokie temperatury, słońce sprawia, że należy prawidłowo się nawadniać. Jednak dla osób aktywnych fizycznie, istotne jest umiejętne dostarczanie płynów do organizmu. Nie powinno się jednorazowo, przed rozpoczęciem treningu spożywać zbyt wiele wody, ponieważ szybkie dostarczenie do organizmu 1 litra wody obciąży go. Spowoduje, że zostaną wypłukane minerały i witaminy.
Równocześnie serce będzie miało więcej pracy, gdyż musi wspomóc przetoczenie dużych ilości płynu. Dlatego nawadnianie należy równomiernie rozłożyć w czasie. Rozpocząć przyjmowanie płynów nawet do 2 godzin przed treningiem. Trenując, trzeba dostarczać płyny dość często, jednak w małych ilościach. Co kwadrans wystarczy około 100 ml wody.

Jak trenować w trakcie upałów? Dieta w upalne dni


Upalne dni, wakacyjne miesiące to znakomity pomysł, aby zmienić sposób odżywiania. Dobrym pomysłem jest dieta śródziemnomorska. Produkty wchodzące w skład diety śródziemnomorskiej są łatwo dostępne i w żaden sposób nie będą obciążały żołądka.

Gdzie trenować w trakcie upałów?


Gdzie trenować w upalne dni? trening siłownia ćwiczenia w lato blogKiedy najlepiej trenować w trakcie upalnych dni? Jakie miejsca warto wybierać? Najlepszą porą na treningi są godziny poranne, ponieważ nie jest wtedy za ciepło a słońce dopiero wschodzi. Gdy to możliwe, warto rozpocząć trening około godziny 5.
Inną opcją jest trening wieczorny, najlepiej, kiedy już zmierzcha. Należy również wybierać odpowiednie miejsce do trenowania, unikać przede wszystkim otwartych przestrzeni. Trening w lesie, na terenie zalesionym, w parku jest idealnym pomysłem.

W czym trenować w upalne dni?


w czym trenować w upalne dni? trening siłownia ćwiczenia w lato blogTrening w słoneczne, upalne dni wymaga posiadania odpowiedniego stroju. Odzież powinna być przewiewna, lekka oraz w odpowiednich kolorach. Lepiej nie ubierać się na czarno. Dodatkowo niezależnie od uprawianej dyscypliny sportowej, należy inwestować w tzw. odzież oddychającą, która gwarantuje komfort termiczny. Koniecznie należy zadbać o nakrycie głowy.
Lekka czapka z daszkiem lub odpowiednia chusta, doskonale będą chroniły głowę przed promieniami słonecznymi. Niezależnie od tego, jak długo się trenuje i jaką dyscyplinę sportu się uprawia, przed wyjściem na słońce, warto nasmarować się odpowiednim kremem. Tylko w ten sposób skórę można zabezpieczyć przed działaniem słońca. Nie smarując się, można narazić skórę nawet na oparzenia.

Trening w klubie fitness w upalne dni


Jak trenować w trakcie upałów? trening siłownia ćwiczenia w lato blogWiele osób na czas upalnych dni rezygnuje z treningów na świeżym powietrzu. W tym okresie przenoszą się do klubów fitness. Trzeba jednak uważać na wszelkiego rodzaju klimatyzowane sale w klubach fitness.
Nagłe zmiany temperatur często niekorzystnie wpływa na zdrowie, prowadzą do infekcji. Równocześnie zbyt duże różnice pomiędzy temperaturą w klubie fitness, a na zewnątrz, mogą stać się powodem szoku termicznego.

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności