logo
close
Ile kalorii ma ananas owoce odchudzanie blog zdrowa dieta

Ile kalorii ma Ananas?

17 stycznia 2018
simplie Komentarze: 0 Kategoria: Owoce, Tabele kalorii

Makro składniki w 100g produktu:

Białko:

1 g

Węglowodany:

13 g

Tłuszcze:

0 g

Błonnik:

1 g

Kalorie:

50 Kcal

Ananas to jeden z owoców, obok np. bananów, będący symbolem pożądania w okresie PRL. Obecnie nie mamy problemów ze znalezieniem ananasów w sklepach. Jedynie co może nam przeszkadzać, to ich wysoka cena. Jak ananas trafił na kontynent europejski? Przyjmuje się, że ananasa Europie dał Krzysztof Kolumb. Kiedy odkrył on Amerykę, trafił tam m.in. do Gwadelupy.

To właśnie tam, w roku 1493 znaleziono ananasy, hodowane przez miejscowych, jak i również rosnące dziko. Z biegiem lat Portugalczycy zaczynali uprawiać ananasa na innych kontynentach, czyli w Afryce czy Azji.Ananas ma liczne odmiany, od niezwykle małych, aż po takie, które ważą więcej niż 3 kilogramy.

Kupując ananasa, pod żadnym pozorem nie można go myć. Jeżeli umyjemy ananasa, możemy mieć pewność, że rozpocznie się ekspresowy proces jego gnicia. Zanim rozpoczniemy jedzenie ananasa, konieczne jest wykręcenie jego czubka. Prawidłowe przygotowanie ananasa wymaga krojenia go na krążki. Należy to zrobić w poprzek. Oczywiście trzeba również pozbyć się jego skórki. Za każdym razem należy pozbyć się skóry ananasa, gdyż najprawdopodobniej jest ona spryskana.

 

Ananas witaminy (100g)

A1:

j.m

B1:

0.08 mg

B2:

0.05 mg

B6:

0 mg

C:

20 mg

E:

0 mg

Karoten:

0.01 mg

Ananas minerały (100g)

Sód:

2.1 mg

Potas:

170 mg

Magnez:

17 mg

Wapń:

16 mg

Fosfor:

9 mg

Żelazo:

0.4 mg

Jod:

0 mg

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności