logo
close
Ile kalorii ma arbuz owoce odchudzanie blog zdrowa dieta

Ile kalorii ma Arbuz?

20 sierpnia 2017
simplie Komentarze: 0 Kategoria: Owoce, Tabele kalorii

Makro składniki w 100g produktu:

Białko:

1 g

Węglowodany:

8 g

Tłuszcze:

0 g

Błonnik:

0 g

Kalorie:

30 Kcal

Arbuz jest owocem pochodzącym z Afryki. Co prawda jest owocem, który nie powala na kolana pod względem posiadanych wartości odżywczych, to od dekad jest niezwykle popularny. Kiedy przychodzi sezon na arbuz, wszędzie jest ich pełno, a co ważne, owoc ten nie kosztuje zbyt dużo. Popularność arbuzów wynika choćby z faktu, że zawiera w sobie dużo soku. Dodatkowo znakomicie sprawdza się podczas letnich upałów, gdyż podany na chłodno, znakomicie może gasić pragnienie. Dodatkowo arbuza można używać jako dodatek do deserów czy sałatek. Również znakomicie sprawdza się jako podstawa do przygotowania przepysznych napojów, lemoniad.

Warto również dodać, że z uwagi w arbuzie znajduje się dużo soku, nie jest on wyjątkowo kaloryczny. Na 100 g arbuza przypada około 30 kcal. Obecnie arbuzy hodowane są w wielu krajach europejskich, także w Polsce. W naszym kraju, z uwagi na warunki atmosferyczne, jest możliwość hodowania jedynie arbuzów, które wykazują się odpornością na niskie temperatury. Tradycyjne odmiany arbuza hodowane są w dużych ilościach w takich krajach jak: Hiszpania, Grecja, Bułgaria, Włochy, Chorwacja, Węgry czy Portugalia.

Likopen i glutation – są to naturalne związki biochemiczne, które skutecznie bronią komórki przed działaniem szkodliwych cząsteczek. Przyjmuje się, że to znakomita ochrona przed zapaleniem oskrzeli, parkinsonizmem, chorobą wieńcową czy też nowotworami.

 

Arbuz witaminy (100g)

A1:

j.m

B1:

mg

B2:

mg

B6:

mg

C:

mg

E:

mg

Karoten:

mg

Arbuz minerały (100g)

Sód:

mg

Potas:

mg

Magnez:

mg

Wapń:

mg

Fosfor:

mg

Żelazo:

mg

Jod:

mg

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności