logo
close
ile kalorii ma czereśnia warzywa i owoce katalog zywnosci blog odchudzanie

Ile kalorii mają Czereśnie?

4 września 2018
simplie Komentarze: 0 Kategoria: Owoce, Tabele kalorii

Makro składniki w 100g produktu:

Białko:

1 g

Węglowodany:

12 g

Tłuszcze:

0 g

Błonnik:

1 g

Kalorie:

50 Kcal

Trudno dotrzeć do konkretnego miejsca, z którego wywodzi się czereśnia. To po prostu owoc, który rósł dziko w wielu miejscach na kontynencie europejskim. Wyprawy wojenne, to nie tylko zniszczenia, ale również i zdobycze. I właśnie wracając z jednej z wypraw wojennych w I wieku, wódz armii rzymskiej Lukullus, przywiózł drzewko czereśniowe do Rzymu. Dość szybko zdobyły popularność, co wcale nie dziwi, z uwagi na ich smak.

Drzewa czereśni są ogromne, mogą sięgać nawet 25 metrów. Jedno drzewo czereśniowe może dać dość obfite zbiory. Posiadając drzewo we własnym ogrodzie, należy pamiętać o ochronie czereśni przed ptactwem oraz robakami.

Czereśnie, oprócz walorów smakowych, mają liczne zalety związane ze zdrowiem. Są znakomite dla osób chorych na serce i reumatyków. Trzeba jednak mieć na uwadze, że czereśnie należą do kategorii ciężkostrawnych, dlatego wszyscy mający problemy żołądkowe, powinni uważać z ich jedzeniem. Nie zjadamy również czereśni prosto zerwanych z drzew, gdyż należy je dokładnie umyć.

Oprócz rozkoszowania się smakiem czereśni podczas jedzenia można je śmiało wykorzystać do przygotowania napojów, win czy konfitur oraz dżemów.

Czereśnie witaminy (100g)

A1:

0 j.m

B1:

0.039 mg

B2:

0.042 mg

B6:

0.045 mg

C:

15 mg

E:

0 mg

Karoten:

0.014 mg

Czereśnie minerały (100g)

Sód:

2.7 mg

Potas:

230 mg

Magnez:

11 mg

Wapń:

17 mg

Fosfor:

20 mg

Żelazo:

0.35 mg

Jod:

0 mg

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności