logo
close
ile kalorii ma gruszka warzywa i owoce katalog zywnosci blog odchudzanie

Ile kalorii ma Gruszka?

3 września 2018
simplie Komentarze: 0 Kategoria: Owoce, Tabele kalorii

Makro składniki w 100g produktu:

Białko:

0 g

Węglowodany:

15 g

Tłuszcze:

0 g

Błonnik:

3 g

Kalorie:

58 Kcal

Jak gruszki dotarły do Europy? Owoce te wywodzą się z Persji, gdzie następnie przez Azję Małą trafiły do Grecji, dość szybko stając się popularne. Z Grecji miały blisko do Rzymu, a w wyniku rozkazu Juliusza Cezara, po podbiciu Anglii, kazał i tam zasadzić gruszę. Dość szybko gruszki rozprzestrzeniły się w Europie, stając się jednym z najpopularniejszych owoców.

Średnia gruszka to około 60 kalorii. Jest niezwykle bogata w składniki mineralne, gdzie najwięcej znajdziemy w niej potasu. Oprócz tego mamy m.in. wapń, sód, fosfor czy żelazo. Dodatkowo w gruszkach występują kwasy: jabłkowy i cytrynowy, błonnik i pektyny. Nie zapominajmy o zawartości witamin, choćby A, z grupy B czy C.

Gruszka, oprócz walorów smakowych, ma korzystne działanie na ludzki organizm. Przede wszystkim znakomicie sprawdzają się w trakcie kłopotów z trawieniem, gdy występują zaparcia. Należy jednak uważać z nadmierną ilością jedzonych gruszek. Spożycie jej w większych ilościach może zakończyć się biegunką. Wszystkie osoby, które cierpią na nadwrażliwość jelit, powinny odpuścić sobie sięganie po gruszki.

Gruszka witaminy (100g)

A1:

0 j.m

B1:

0.03 mg

B2:

0.03 mg

B6:

0.015 mg

C:

7 mg

E:

0 mg

Karoten:

0.0053 mg

Gruszka minerały (100g)

Sód:

2.1 mg

Potas:

130 mg

Magnez:

7.8 mg

Wapń:

10 mg

Fosfor:

15 mg

Żelazo:

0.26 mg

Jod:

0 mg

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności