logo
close
ile kalorii ma maka pszenna wartosci odzywcze wlasciwosci rodzaje tabele kalorii

Ile kalorii ma Mąka pszenna?

9 sierpnia 2018
simplie Komentarze: 0 Kategoria: Mąka, Tabele kalorii

Makro składniki w 100g produktu:

Białko:

10 g

Węglowodany:

76 g

Tłuszcze:

1 g

Błonnik:

3 g

Kalorie:

364 Kcal

Jest to bez wątpienia najpopularniejsza, najchętniej kupowana mąka w naszym kraju (i zapewne w innych krajach również). Taki wybór nie może wcale dziwić, gdyż gwarantuje odpowiednią konsystencję, prawidłową elastyczność, a co najważniejsze, mąka pszenna sprawia, że ciasto idealnie wyrasta. Wpływ na te wszystkie działania ma oczywiście gluten, którego w mące pszennej jest dość sporo.
Mąka pszenna jest oznaczana tzw. typem o wartości liczbowej. Dzięki temu wiadomo, ile w mące jest substancji mineralnych po zmieleniu. Przykładowo typ mąki 500 oznacza, że jest w niej 0,50% substancji mineralnych. Wybierając mąkę pszenną, warto wiedzieć który typ idealnie pasuje do konkretnych wypieków.
Typ mąki 450 warto używać, przygotowując torty lub ciasta biszkoptowe. Typ 500 do pierogów, kruchej pizzy, omletów, naleśników czy makaronów. Typ 550 sprawdzi się, gdy mamy w planach zrobić pączki, faworki lu ciasto drożdżowe. Typ 750, 1440, 1850 oraz 2000 jest idealny do domowych wypieków chleba. Chcąc przygotować prawdziwy chleb na zakwasie albo też pulchne ciasto na pizzę, warto sięgnąć po typ mąki 3000.

Mąka pszenna witaminy (100g)

A1:

j.m

B1:

mg

B2:

mg

B6:

mg

C:

mg

E:

mg

Karoten:

mg

Mąka pszenna minerały (100g)

Sód:

mg

Potas:

mg

Magnez:

mg

Wapń:

mg

Fosfor:

mg

Żelazo:

mg

Jod:

mg

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności