logo
close
ile kalorii maja orzechy wloskie wartosci odzywcze skladniki katalog zywnosci

Ile kalorii mają Orzechy włoskie?

6 października 2017
simplie Komentarze: 0 Kategoria: Orzechy, Tabele kalorii

Makro składniki w 100g produktu:

Białko:

18 g

Węglowodany:

11 g

Tłuszcze:

60 g

Błonnik:

6 g

Kalorie:

666 Kcal

Orzechy włoskie – wcale nie są z Włoch, a ich pochodzenie to Azja Mniejsza. Obecnie najwięcej orzechów włoskich uprawia się w takich krajach jak USA, Iran oraz Chiny. Jaki jest skład orzechów włoskich? Co mają dobrego do zaoferowania? Przede wszystkim wapń, cynk, magnez, żelazo, kobalt, mangan, miedź oraz bor. Dodatkowo duża zawartość choliny, witamin z grupy B (B1, B2, B6, B9). To nie wszystko, co spotkamy w orzechach włoskich.

Należy wspomnieć o kwasach omega 3 i 6, błonniku pokarmowym, polifenolach, kwasie elagowym oraz fitosterolach. Spożywanie orzechów włoskich to liczne pozytyw dla organizmu. Znakomicie regulują proces trawienia, potrafią wpływać łagodząco na stany zapalne. Co istotne, orzechy włoskie doskonale wzmacniają nerki. Te wszystkie zalety oraz bogata zawartość sprawiają, że orzechy włoskie to tzw. superfoods, czyli super żywność. Warto wspomnieć również o oleju wytłaczanym z włoskich orzechów.

Jest on popularny, często używany przez kucharzy, zarówno profesjonalnych, jak i amatorów. Jak rozpoznamy orzechy włoskie? Ich kształt jest owalny, może być wydłużony bądź nie. Większość orzechów włoskich jest pofałdowana. Smakując włoskich orzechów, możemy być pewni lekkiej słodyczy i delikatności. Aczkolwiek można trafić na odmiany, których smak będzie gorzki.

Orzechy włoskie witaminy (100g)

A1:

j.m

B1:

mg

B2:

mg

B6:

mg

C:

mg

E:

mg

Karoten:

mg

Orzechy włoskie minerały (100g)

Sód:

mg

Potas:

mg

Magnez:

mg

Wapń:

mg

Fosfor:

mg

Żelazo:

mg

Jod:

mg

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności