logo
close
ile kalorii ma borowka owoce katalog zywnosci blog odchudzanie

Borówki

26 maja 2017
simplie Komentarze: 0 Kategoria: Owoce

Borówka ma wiele odmian, jednak nas interesuje przede wszystkim borówka czarna, która występuję prawie na całym terenie naszego kraju. Najlepsze warunki dla borówki czarnej związane są z klimatem arktycznym oraz umiarkowanym. Dlatego próżno jej szukać w miejscach, gdzie przeważają wyższe temperatury, a liczba dni słonecznych w ciągu roku jest duża. Co ciekawe, miejscem w Polsce gdzie nie spotkamy borówki czarnej, są Żuławy Wiślane.

Borówka czarna ma szerokie zastosowanie. Trzeba wiedzieć choćby o tym, że świeża borówka jest znakomitym remedium na zaparcia, a z drugiej strony działa przeciwbiegunkowo. Badania wskazują również, że borówka działa antybakteryjnie, w szczególności na bakterie z rodzaju gronkowca czy salmonelli. Oczywiście nie można zapominać o wykorzystaniu borówek w kuchni.

Mają one różnorodne zastosowanie, sprawdzają się jako dodatek do pierogów, mięs, a przede wszystkim są znakomitym surowcem na przygotowanie dżemów, konfitur czy soków. Jednak należy pamiętać, aby pod żadnym pozorem nie zjadać borówek nieumytych. Nie powinno się również zbierać borówek, które leżą na ziemi, gdyż istnieje ryzyko zarażenia się bąblowicą.

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności