logo
close
tabletki odchudzające

Diety i tabletki odchudzające

21 maja 2020
simplie Komentarze: 0 Kategoria: Aktualności

Chęć zrzucenia zbędnych kilogramów jest silniejsza niż zdroworozsądkowe myślenie. 10 kilogramów w dół w ciągu 14 dni potrafi skutecznie przyćmić umysł i trzeźwą ocenę sytuacji. Cudowne diety, magiczne tabletki może i pomogą pozbyć się nadwagi, jednak ostateczny koszt ich stosowania jest bardzo wysoki.


Diety i tabletki odchudzające – spis treści:

  1. Popularne diety cud
  2. Niebezpieczne tabletki na odchudzanie

Ludzie postawieni pod ścianą, widzący ogromną szansę na diametralną zmianę swojego losu, nie chcą przyjąć do głowy rzeczowych argumentów, dlatego łapią się wszystkiego, co pozwoli im stracić nadwagę. Z tego powodu ogromną popularnością cieszą się różnego rodzaju diety cud, czy preparaty na odchudzanie. To jednak nie działa w taki sposób, trzeba wiedzieć o zagrożeniach związanych z przyjmowaniem specyfików na odchudzanie, czy stosowaniem niezdrowych diet.

Diety i tabletki odchudzające


Na początek warto zdać sobie sprawę z faktu, że nie ma nic zdrowego i mądrego, w ekspresowym odchudzaniu, gdyż każda dieta powinna być zrównoważona, oparta na kilku sztandarowych zasadach. Różnorodność spożywanych produktów, poprzez umiejętne dostarczanie odpowiednich ilości białka, węglowodanów i tłuszczy, to podstawa. Posiłków w ciągu dnia powinno być kilka, warto zadbać by nie były to zbyt duże porcje.
Unikanie słodyczy, przekąsek, alkoholu i kolorowych, gazowanych napojów, a zamiast nich sięganie po warzywa i owoce. Co najważniejsze, zdrowe odchudzanie zakłada utratę od 0,5 do 1 kg tygodniowo. Należy przyjmować posiłki, których łączna dobowa wartość kaloryczna jest niższa od podstawowej przemiany materii (BMR). Jak się zaraz okaże, diety cud, tabletki odchudzające, nie mają nic wspólnego z powyższymi wytycznymi.

Diety cud ogromnym zagrożeniem dla zdrowia organizmu


Powyżej mamy przykład tego, w jaki sposób stosować diety, aby chudnąć, a przy okazji nie zniszczyć swojego zdrowia. Jednak istnieje multum diet, które w prosty sposób potrafią zniszczyć ludzkie zdrowie. Dlaczego są tak popularne i do tego promowane na różne sposoby? Odpowiedź jest prosta. Wiele osób chce natychmiastowo widzieć efekty, nie bacząc na żadne skutki uboczne. Nieprawidłowo dobrana dieta, opierająca się na dziwnych zasadach, to ogromny problem w dzisiejszych czasach.
Całkowita eliminacja jakichkolwiek składników odżywczych, witamin, minerałów, będzie prowadziło do powstawania niedoborów żywieniowych. Należy również zwrócić uwagę, że chudnięcie w tempie 10 kg w 14 dni jest po prostu zamachem na swoje zdrowie. Wiele złych diet opiera się na prostej manipulacji w doborze makroskładników, a spadek wagi jest związany z utrat wody. To najprostsza droga do szybkiego zrzucenia zalegającego tłuszczu, a następnie zebrania go w podwójnej dawce. Efekt jojo murowany. Których diet unikać? Jak się nie dać nabrać na marketingowe przekazy związane z super szybkim odchudzaniem?

Dieta baletnicy, czyli czas na głodówkę


Głodówka w każdej formie jest „najlepszym” sposobem na utratę dużej ilości kilogramów. Wśród „diet głodówkowych”, dużym powodzeniem cieszy się dieta baletnicy, która maksymalnie trwa 10 dni. To wystarczy, aby zrzucić 10 kg, a wszystko z powodu odwodnienia organizmu. Dieta baletnicy nie jest skomplikowana, a jej menu opiera się na ograniczeniu wielu składników odżywczych, których organizm potrzebuje.
Pierwsze dwa dni to tylko picie kawy oraz wody. Kolejne dwa dni pozwalają jedynie na przyjęcie odtłuszczonego nabiału. Kolejne dni 5 i 6 dzień opierają się na ziemniakach, natomiast dzień 7 i 8 to jedynie białe mięso. Koniec diety oznacza zjadanie tylko i wyłącznie warzyw. Jak więc widać, taka dieta nie jest niczym dobrym, oprócz zrzucenia zbędnych kilogramów, skutecznie wyniszcza organizm. Jakich skutków ubocznych można się spodziewać? Zawroty głowy, osłabienie, a nawet omdlenia. Dodatkowo pewnym będą problemy z koncentracją i zwolnienie metabolizmu.

Monodiety – Diety i tabletki


Wszelkiego rodzaju monodiety są nad wyraz nieracjonalne, gdyż opierają się na jednym produkcie żywnościowym lub jednej grupie produktów żywnościowych. Dieta warzywna, bananowa, ziemniaczana, czy niezwykle popularna dieta kapuściana, polegająca na spożywaniu tylko i wyłącznie zupy kapuścianej. Tego rodzaju dieta to nic dobrego, gdyż jest wyjątkowo uboga, niskokaloryczna, nie dostarcza organizmowi wielu ważnych składników żywieniowych. Skutki uboczne to gwarancja osłabienia organizmu, anemia, niska odporność, a także problemy ze snem i skurcze mięśni.

Detoks na diecie sokowej


Kolejna dieta cud, której założenia zakładają detoksykację organizmu. Czy jednak przyjmowanie 5-6 soków w ciągu dnia jest korzystne dla człowieka? Dieta sokowa gwarantuje odchudzenie, bo przykładowo nie dostarczamy organizmowi białka, co powoduje spadki wagowe, utratę masy mięśniowej.
Kilka dni stosowania diety sokowej pozwoli zrzucić około 2 kg. Jednak wynik ten odnosi się do odwodnienia, co sprawia, że po zakończeniu diety, dość szybko pojawia się efekt jojo. Dieta sokowa to również pewność, że pojawi się stałe uczucie głodu, a organizm będzie zmęczony.

Diety wysokobiałkowe


Dieta Dukana, dieta Atkinsa to bardzo popularne sposoby na zrzucenie niechcianych kilogramów. Diety oparte o zwiększonej dawce białka przyjmowanego poprzez posiłki. Tym samym ogranicza się dostarczanie do organizmu węglowodanów. Efektem takich działań jest zwiększenie przemiany materii oraz wzrost utraty energii. Organizm wykorzystuje rezerwy energetyczne z tłuszczu.
Mimo szybszego spalania tłuszczu i zrzucania kilogramów organizm nie otrzymuje odpowiednich ilości składników żywieniowych. Zaprzestanie stosowania diety wysokobiałkowej to szybka droga do pojawienia się efektu jojo. W trakcie diety wysokobiałkowej pojawiają się problemy z koncentracją, zmęczeniem i gorszym samopoczuciem. Dodatkowo taka dieta negatywnie wpływa na pracę nerek i wątroby. Stosując dietę wysokobiałkową, nie dostarcza się organizmowi witaminy C, cynku oraz miedzi.

Kasacja kalorii, czyli dieta Kimkins 


Dieta cud, która jest niebezpieczna dla organizmu. Wystarczy obciąć codzienne spożycie kalorii i każdego dnia dostarczać ich około 800. Dodatkiem do diety Kimkins jest stosowanie środków przeczyszczających. Taki miks gwarantuje szybką utratę wagi, która po zakończeniu stosowania objawi się efektem jojo. Organizm będzie wyniszczony, pojawią się problemy z koncentracją i zawroty głowy.

Odchudzanie z dietą kopenhaską – diety i tabletki odchudzające 


Wystarczy 13 dni, aby zrzucić nawet 15 kg. Prawdziwa diet cud która sieje spustoszenie w organizmie. Trzy posiłki dziennie, a na śniadanie tylko kawa. To nie może skończyć się dobrze. Dieta nie pozwala dostarczać organizmowi istotnych składników wartościowych, a powrót do tradycyjnych nawyków żywieniowych szybko objawia się efektem jojo. Dodatkowo można się spodziewać problemów ze skupieniem, omdleń, stanu drażliwości.

Dieta bezglutenowa tylko dla osób chorych


Ta dieta od jakiegoś czasu jest niezwykle popularna. Promowana przez celebrytów, dzięki czemu bez problemów można znaleźć w sklepach produkty bezglutenowe. Pogoń za modą jednak nie może przysłonić racjonalnego myślenia. Dieta ta jest dobra tylko dla osób, które muszą unikać glutenu. Stosowanie jej u osób, które nie mają celiaki, uczuleń na białko, znajdujące się w jęczmieniu lub pszenicy, może powodować niedobory w dostarczaniu niezbędnych składników do prawidłowego rozwoju.

Dieta słoiczkowa, czyli chcę być jak moje dziecko


Baby food diet” opiera się na zastąpieniu codziennych posiłków jedzeniem dla niemowlaków. Zaczynając dietę słoiczkową, trzeba sięgać po posiłki dla niemowlaków i nic więcej nie ruszać. Niestety, takie jedzenie nie jest dobrym pomysłem dla osób dorosłych, gdyż nie dostarczają odpowiedniej ilości kalorii oraz składników żywieniowych. Kto jest w stanie zabić głód dwoma słoiczkami na śniadanie? Dodatkowo można mieć pewność, że dieta słoiczkowa odchudzi portfel.

Tabletki odchudzające i diety


Odchudzanie bez wysiłku fizycznego? Spalanie tkanki tłuszczowej bez normalnej diety? Wystarczy sięgnąć po tabletki odchudzające. Super sprawa, bez wysiłku można się odchudzić. Niestety organizm ludzki dość szybko da sygnał, że nie jest to najlepsze rozwiązanie. Dlaczego nie warto stosować magicznych tabletek na odchudzanie?

Tabletki z tasiemcem


Tasiemiec w tabletkach brzmi smakowicie. Wystarczy połknąć i w dwa tygodnie waga zleci 10 kg. Skutki uboczne są jednak tragiczne. Tasiemiec wczepia się w ciało i rozpoczyna żerowanie. Uszczupla organizm nie tylko o kalorie, ale również żywi się tym, co człowiekowi jest niezbędne do prawidłowego rozwoju. Skutki uboczne? Zaparcia, biegunki, mdłości, a w najgorszym wypadku wągrzyca, która może prowadzić do śmierci.

Odchudź się na śmierć, sięgnij po Dinitrofenol


Dla idealnej sylwetki można chwytać się najróżniejszych sposobów. Tabletki zawierające w składzie dinitrofenol pomogą schudnąć, ale nie jest to rozsądne działanie. Wszelkiego rodzaju tabletki, noszące w nazwie DNP Fat Burner staną się przyczyną wielu schorzeń. Wady układy krwionośnego, pojawienie się arytmii, wymioty, nudności, zawroty głowy, to tylko część problemów. Regularne stosowanie takich tabletek na odchudzanie może prowadzić do udarów mózgu, niewydolności oddechowej i śmierci.

Chińskie ziółka z pestycydami – diety i tabletki odchudzające 


Dość usilnie promowane są rozmaite chińskie ziółka, mające pomagać w odchudzaniu. Może i tysiąc lat temu działały, jak należy, ale dziś, z uwagi na możliwości zarobku, przyspiesza się ich rozwój, stosując pestycydy. Jeżeli ktoś chce wzbogacić swój organizm o niezdrowe dodatki chemiczne, powinien sięgnąć po chińskie zioła na odchudzanie.

Adipex zawsze skuteczny


Odchudzanie tylko z Adipexem oznacza szybką utratę wagi, palenie tłuszczu oraz dodatkowe skutki uboczne. Adipex ma w składzie fenterminę, czyli pochodną amfetaminy. Regularnie branie tabletek Adipex to pewność, że serce znacznie przyspieszy, pojawią się częste wymioty a także problemy ze snem. Adipex ma również działanie uzależniające.

Sibutramina zmniejsza uczucie głodu


Sibutramina jest popularna ze względu na działanie, które zwiększa proces produkcji ciepła. Równocześnie wpływa na zmniejszenie uczucia głodu. Szybkie spalanie kalorii, spadek wagi, a jakie skutki uboczne? Może pojawić się udar, zawał. Zanim jednak śmierć nadejdzie, wzrośnie ciśnienie, pojawią się zaburzenia pracy serca.

Clenbuterol dla koksów


Clenbuterol jest popularny wśród osób budujących masę. To specyfik podobny do sibutraminy, czyli wpływa na proces termogenezy. Pozwala przyspieszyć przemianę materii, ale powoduje nudności, nadmierną potliwość, zawroty głowy i suchość w ustach. Dodatkowo można się spodziewać kołatania serca.

Diety i tabletki odchudzające na wyciągnięcie ręki


Wystarczy wejść do internetu i w kilkanaście sekund kupić super tabletki na odchudzanie. Nawet nie muszą być dopuszczone do obrotu w naszym kraju. Sprawdzamy portale aukcyjne, ogłoszeniowe, fora internetowe i mamy to, czego potrzebujemy. Tabletki tasiemca, DNP Fat Burner i inne wspomagacze są bardzo łatwo dostępne.
Dodatkowo sprzedawcy budują strony internetowe, które wyglądają profesjonalnie. Estetyczna grafika, zdjęcia lekarzy, to wszystko budzi zaufanie. W końcu kupujemy tabletki, które mają nam pomóc. Szkoda tylko, że apele lekarzy giną w ogólnym chaosie informacyjnym, a osoby zdesperowane, nie przyjmują do wiadomości żadnych racjonalnych argumentów. Co lepsze, super tabletki na odchudzanie można kupić poza granicami naszego kraju w pełni legalnie. Potrzebny Adipex? Wystarczy pojechać do Czech. Tabletka tasiemca jest dostępna w Holandii.

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności