logo
close
respro maski antysmogowe

Maski antysmogowe Respro – ranking

8 sierpnia 2018
simplie Komentarze: 3 Kategoria: Aktualności

Maski antysmogowe w ciągu ostatnich lat zyskują na popularności. Obecnie jest to jedna z najskuteczniejszych metod ochrony przed smogiem i jego negatywnymi dla zdrowia skutkami. Używają ich sportowcy, osoby z osłabioną odpornością, alergicy oraz ci, którzy mieszkają w wielkich aglomeracjach i są szczególnie narażeni na zanieczyszczenia powietrza.
Na ulicach coraz częściej widzimy osoby w maseczkach antysmogowych – niestety najczęściej są to zwykłe maseczki chirurgiczne, które w żaden sposób nie chronią nas przed  spalinami i pyłami zawieszonymi. Aby maska była skuteczna musi posiadać określone parametry, specjalne filtry i dobrze przylegać do twarzy.

Maski antysmogowe dla sportowców


Jedną ze sprawdzonych firm, która produkuje dobrej jakości maski antysmogowe jest marka Respro. W jej ofercie znajdziemy maski dla sportowców, do użytku codziennego, dostosowane do różnych warunków. Dzisiaj przyjrzymy się maskom do użytku codziennego. W zależności od naszych potrzeb i zasobności portfela, możemy wybierać spośród wielu modeli Jeśli szukamy produktu z górnej półki to dobrym wyborem będzie model Respro Techno Plus. Jest to jeden z flagowych produktów tej firmy, który zapewnia zwiększony komfort, efektywność i funkcjonalność maski. 

Maska Respro Techno Plus Speed

Maska Respro Techno Plus Speed maski antysmogowe
Ten model jako jedyny wyposażony jest w Pro-Seal, który zapewnia maksymalną szczelność poprzez idealne dopasowanie do twarzy. Zastosowany jest tu filtr kombinacyjny składający się z dwóch warstw: DACC oraz Hepa-Type z elektrostatycznie naładowanymi włóknami i aktywnym węglem.  Ten typ filtra jest polecany w środowisku, w którym mamy do czynienia z szerokim spektrum zanieczyszczeń.

Maseczka antysmogowa Respro


Kolejną maseczką antysmogową od Respro, którą warto wypróbować jest nieco tańszy model Respro Skin. Jest to lifestylowe oblicze Respro – maski występują w różnych wzorach i kolorach i co najważniejsze, skutecznie chronią przed zanieczyszczonym powietrzem.

Maska Respro Skin Cube

Maska Respro skin cube maseczki antysmogowe
Tutaj również mamy do czynienia z filtrem kombinacyjnym Hepa-Type™ + DACC™ oraz dopracowanymi w każdym detalu zaworami. Maska wyłapuje  cząsteczki o średnicy nawet 2,5 mikrona, kurz, pyłki roślin, szkodliwe gazy, spaliny oraz wirusy, bakterie i grzyby, dzięki czemu gwarantuje maksymalną ochronę przed niebezpiecznymi substancjami, zanieczyszczeniami i przykrymi zapachami.

Maska antysmogowa Respro dla alergików


Inny, godny przetestowania model to Respro Ultralight maseczka nieco tańsza od poprzedniej, bardzo lekka i wygodna. Tkanina z jakiej jest wykonana rozciąga się w czterech kierunkach zapewniając użytkownikowi maksymalny komfort. Ten model świetnie sprawdzi się wśród alergików – zwłaszcza tych, którzy preferują aktywny tryb życia i nie chcą z niego rezygnować z powodu przykrych dolegliwości.

Maska Respro Ultralight Sand – Allergy Sport

Maska Respro Ultralight Sand Allergy Sport maski antysmogowe
Respro Ultralight posiada specjalny filtr typu Hepa-Type™, który dzięki naładowanym elektrostatycznie włóknom sub-mikronowym wyłapuje skutecznie nawet najdrobniejsze cząsteczki stałe, kurz, bakterie i grzyby. Ponadto skuteczność zwiększają nowoczesne zawory Powa™ Elite, zapewniające optymalny przepływ powietrza nawet podczas intensywnego wysiłku.

Maski antysmogowe do użytku codziennego


Dla tych, którzy dysponują niższym budżetem, idealnym wyborem będzie maseczka Respro City. Maska antysmogowa jest bardzo praktyczna i zapewnia maksymalną ochronę przed niebezpiecznymi pyłami  i związkami chemicznymi. Nowoczesny filtr DACC™ z aktywnym węglem sprawia, że maska idealnie sprawdza się w warunkach miejskich, gdzie spotykamy się ze szczególnie wysokim stężeniem pyłu, spalin i zanieczyszczeń.

Maska Respro City Grey

Maska Respro City Grey maski antysmogowe
Jej anatomiczna konstrukcja dobrze przylega do twarzy, a materiał nie podrażnia i nie uczula. Zawory wydechowe Techno zapewniają  bardzo dobry przepływ powietrza i szybkie odprowadzanie wody. Osoby, które  szukają pewnych, skutecznych rozwiązań antysmogowych, zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą masek Respro. Szeroki wybór modeli sprawi, że każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie, dopasowując maskę do swoich potrzeb oraz budżetu.

Komentarze
  • Mam Respro Ultralight. Bardzo fajna, lekka maseczka antysmogowa. Co najważniejsze – skuteczna. Nie smarkam smołą po bieganiu 😉

  • Bardzo dobre maski Respro. Mam 2 sztuki i czuję różnicę, bo wcześniej po spacerze w godzinach szczytu np z pracy, był kaszel, a teraz ni ma. Także działają.

  • Smutne to, że doczekaliśmy się takich czasów, że w masce trzeba chodzić…:( Sama mam taka maskę respro, na rower zakładam. Jestem z niej zadowolona, spełnia swoje zadanie, ale to wciąż smutne 🙁

  • Komentarz

    Komentując, akceptujesz Politykę prywatności