logo
close
Waga nie spada mimo treningów odchudzanie dieta trening blog

Waga nie spada mimo treningów

4 czerwca 2019
simplie Komentarze: 0 Kategoria: Aktualności

Systematyczny trening, regularna aktywność fizyczna powinna gwarantować określone efekty. Oprócz kwestii związanych z kondycją, wydolnością, każdy, kto ma problemy z nadwagą, powinien czerpać korzyści wynikające ze zrzucania kolejnych kilogramów.


Waga nie spada mimo treningów – spis treści:

  1. Nieprawidłowa dieta
  2. Źle dobrany trening
  3. Zmiana codziennych nawyków

Waga nie spada mimo treningów odchudzanie dieta trening blog

Jednak mimo motywacji, zawziętości, waga nie chce spadać. Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego stała regularność treningowa wśród niektórych odchudzających się, nie gwarantuje redukcji?

Waga nie spada mimo treningów – zła dieta


Waga nie spada mimo treningów odchudzanie dieta trening blog

Wydawać by się mogło, że ktoś, kto trenuje, spala określoną ilość kalorii, bo tak jest w rzeczywistości. Równocześnie osoby trenujące na siłowni, w klubach fitness, biegając czy jeżdżąc na rowerze, często nie przywiązują wagi do tego jak i co jedzą, będąc niejednokrotnie po prostu na bilansie kalorycznym dodatnim. W takim przypadku mimo spalonych kalorii na treningu dostarczono ich organizmowi znacznie więcej w posiłkach.

Oznacza to, że jakiekolwiek straty wagi nie będą możliwe, wręcz przeciwnie, jedzenie ponad potrzebę, spowoduje przybieranie na wadzę. Trzeba mieć na uwadze dwie kwestie. Pierwsza z nich to przyjmowanie odpowiedniej ilości kalorii zgodne z naszym dziennym zapotrzebowaniem na energię, oraz pamiętać aby posiłki były zdrowe dla organizmu i dostarczały odpowiednie wartości odżywcze.

Źle dobrany trening


Waga nie spada mimo treningów odchudzanie dieta trening blog

Trening, niezależnie jakiego rodzaju, powinien być efektywny, taki który będzie pomagał spalać kalorie, a równocześnie będzie bezpieczny dla zdrowia. Kiedy mowa o efektywności treningów, należy zwrócić uwagę na odpowiednią intensywność (dopasowaną do organizmu) i regularne zwiększanie obciążeń.

Trening wykonywany w sposób niestaranny, niezgodny z zasadami, raczej nie pomoże zrzucić kilogramów. Podobnie będzie się działo, kiedy intensywność treningowa będzie zbyt niska. W ten sposób trudno myśleć o porządnym spalaniu kalorii i odchudzaniu.

Zmiana codziennych nawyków w odchudzaniu


zmiana nawykow zywieniowych odchudzanie dieta trening blog

Ludzki organizm rożnie może reagować na rewolucyjne zmiany, często podejmujące decyzję o odchudzaniu, ludzie decydują się na bardzo radykalne obostrzenia. Aplikowanie zbyt dużej ilości treningów, mimo najlepszych chęci, bardzo szybko może doprowadzić do kontuzji oraz problemów zdrowotnych czego następstwem będzie zniechęcenie.

Podobnie ma się rzecz w przypadku zmiany nawyków żywieniowych. Radykalne odstawienie wszystkiego „co złe”, minimalizacja ilości przyjmowanych kalorii i do tego próby treningów sprawią, że organizm będzie czuł się bardzo źle, a cały pomysł z odchudzanie i trenowaniem spali na panewce. W wyniku tego nie ma co liczyć na skuteczność w zrzucaniu kilogramów. Wszystko należy robić z głową.

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności