logo
close
skłony tułowia w bok na ławce

Skłony boczne na ławce

13 kwietnia 2018
simplie Komentarze: 0 Kategoria: Ćwiczenia na brzuch

Podczas wykonywania skłonów bocznych na ławce, najmocniej zostaną zaangażowane mięśnie skośne brzucha.
 
Ćwiczenie to powinno się wykonywać z użyciem ławki płaskiej lub skośnej. Ławka musi być wyposażona w odpowiedni drążek, który pozwoli zablokować nogi. Jaka pozycja wyjściowa jest wymagana? Należy położyć się bokiem na ławce w taki sposób, by ciało na odcinku od pasa w dół przylegało do niej. Równocześnie nogi muszą być zablokowane poprzez specjalny drążek.
 
Następnie trzeba skrzyżować na klatce ramiona, a tułów powinien znaleźć się w równolegle do podłoża. Taka pozycja pozwala rozpocząć skłony tułowia do góry. Kiedy ruch zostaje zakończony? Mowa o sytuacji, kiedy to tułów jest maksymalnie wychylony w górę. Podczas pozycji końcowej należy na chwilę zatrzymać ruch. Dzięki temu napięcie mięśni będzie mocniejsze. Całość ruchu podczas ćwiczenia powinna być płynna, ale i w dość wolnym tempie. Zabronione jest wykonywanie gwałtownych szarpnięć.
 
Ważne informacje:
 
należy przygotować się do ćwiczenia, poprzez sprawdzenie, czy zarówno ławka, jak i ubranie nie będą powodować ślizgania. Kiepska powierzchnia ławki, źle dobrane ubranie będzie wprowadzało dyskomfort podczas ćwiczenia, a w najgorszym wypadku pojawi się ryzyko złapania kontuzji. Nie można również opuszczać się zbyt nisko, gdyż niekorzystnie wpływa to na dolny odcinek grzbietu. Zbyt gwałtowne, szarpane ruchy mogą również okazać się początkiem kontuzji.

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności