logo
close
unoszenie nóg w zwisie na drążku

Unoszenie nóg w zwisie na drążku

10 marca 2018
simplie Komentarze: 0 Kategoria: Ćwiczenia na brzuch

Tego typu ćwiczenie pozwala angażować przede wszystkim mięśnie zębate przednie, a także mięśnie proste oraz skośne brzucha.
 
Jak należy prawidłowo wykonywać unoszenie nóg w zwisie na drążku? Drążek trzeba złapać podchwytem lub prostym nachwytem. Dla początkujących dobrym pomysłem jest wykorzystanie pasków, które pozwolą na dłuższe utrzymanie się na drążku. W tej pozycji należy unieść nogi jak najwyżej w kierunku brody. Chcąc sprawić, że mięśnie skośne brzucha będą mocniej zaangażowane, podczas fazy końcowej unoszenia nóg można wykonywać skręty tułowia. Inna opcja przewiduje, aby podczas unoszenia nóg zadbać o skręt bioder.
 
Jeżeli ktoś jest zaawansowany w sprawach siłowni, może skorzystać z dodatkowego obciążenia. Polega to na zamocowaniu do nóg określonego obciążenia. Ruchy mają być w tempie umiarkowanym, bez zbędnego szarpania oraz zrywów. Ktoś, kto chciałby wykonywać to ćwiczenie, a nie czuje się jeszcze wystarczająco dobry, powinien postawić na opcję z użyciem drabinki przyściennej.
 
Ważne informacje:
 
pod żadnym pozorem nie można wykonywać ruchów zamaszystych oraz bujać tułowiem. Tego typu działania sprawiają, że napięcie mięśni ulega zmniejszeniu.

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności