logo
close
rozciąganie dolnej części pleców blog atlas cwiczen stretching

Rozciąganie dolnej części pleców

16 maja 2017
simplie Komentarze: 0 Kategoria: Rozciąganie / Stretching

Prawidłowe wykonanie ćwiczeń rozciągających mięśnie dolnego grzbietu wymaga ułożenia się na plecach na podłodze. Następnie trzeba szeroko rozłożyć na podłodze ramiona. Po przyjęciu takiej pozycji unosi się jedną nogę, by dotknąć jej wewnętrzną stronę podłogi po drugiej stronie. Noga powinna dotykać podłogi na wysokości pasa. Równocześnie w trakcie ćwiczenia trzeba obracać biodra w tym kierunku co nogę. Ćwicząc jedną nogą, druga nie ma prawa się ruszyć. Ma przylegać nieruchomo do podłogi. Oczywiście ćwiczenia są wykonywane naprzemiennie, raz jedna, raz druga noga.
Można również wykonywać innego rodzaju ćwiczenie, które również wpłynie na rozciąganie mięśni dolnego grzbietu. Leżąca na podłodze na plecach unosi się nogi i kawałek tułowia do góry, w taki sposób, aby skierować nogi pionowo ku górze. Równocześnie ramiona powinny być ugięte w łokciach i podpierać biodra. To nasza pozycja wyjściowa, czyli kolejnym elementem ćwiczenia jest opuszczanie nóg ku głowie. Dobrze wykonane zadanie będzie wtedy, gdy nogi dotykać będą podłogi na wysokości głowy. Ćwiczenie należy wykonywać spokojnie, gdyż inaczej pojawić się mogą kontuzje.
Trzecim ćwiczeniem, które pomoże prawidłowo rozgrzać mięśnie dolnego grzbietu, jest siedzenie na krześle i maksymalne pochylanie się ku dołowi. Ramiona muszą być wyprostowane i kierowane pod krzesło. Celem jest dotknięcie dłońmi podłogi.

Komentarze

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności