Jakich sprzętów używać?

 

Ćwiczenia w domu trening na brzuch odchudzanie aerobik blog

Ćwiczenia aerobowe są doskonałym pomysłem dla każdego, kto planuje odchudzanie. Nie trzeba wychodzić z domu, aby przeprowadzić skuteczny trening. Wystarczy tylko zainwestować w odpowiedni sprzęt do ćwiczeń. Co będzie przydatne, niezbędne do ćwiczeń aerobowych realizowanych w domu? W co warto zainwestować, aby cieszyć się znakomitymi efektami, czyli zrzucaniem kilogramów?

 

Skakanka to znakomity sprzęt do codziennych ćwiczeń

 

Odchudzanie jazda na rowerze kalorie kcal trening cardio ćwiczenia blogJakie korzyści daje regularne wykorzystywanie do ćwiczeń skakanki? Urządzenie to pozwala kształtować mięśnie, znakomicie wpływa na łydki, uda, ramiona oraz pośladki. Oczywiście trening ze skakanką pozwala spalić dużo kalorii. Godzina treningu to możliwość spalenia około 500 kcal. Ćwiczenia na skakance to także pozytywny wpływ na kondycję. Wybierając skakankę jako sprzęt do ćwiczeń, nie potrzeba dużej przestrzeni, by spokojnie przeprowadzać kolejne treningi.

Mata do ćwiczeń

 

Ćwiczenia w domu trening na brzuch odchudzanie aerobik blogKażdy, kto planuje ćwiczyć w domowym zaciszu, powinien posiadać matę do ćwiczeńMata pozwoli na komfortowe i bezpieczne ćwiczenia. Jest również pomocna w trakcie przygotowań do treningów, można z jej pomocą bardzo sprawnie wykonać rozciąganie, rozgrzewkę. Maty do ćwiczeń przydadzą się także osobom, które decydują się ćwiczyć ze specjalistami. Różnego rodzaju treningi aerobowe dostępne są na płytach DVD czy też w internecie, gdzie spora ilość ćwiczeń będzie wymagała skorzystania właśnie z maty.

 

Spalanie kalorii i modelowanie mięśni nóg, czyli orbitrek

 

Odchudzanie jazda na rowerze kalorie kcal trening cardio ćwiczenia blog

Orbitrek jest znakomitym urządzeniem, dzięki któremu można szybko spalać kalorie w trakcie domowych treningów. Regularny i dobrze przeprowadzony trening pozwoli znakomicie modelować mięśnie nóg. Specjaliści podkreślają, że poprzez ćwiczenia na orbitreku można uzyskać efekty treningowe jak w trakcie jazdy rowerem. Plusem tego urządzenia jest jego względnie mały rozmiar i mobilność. Nie zajmuje wiele miejsca, bez problemów można go schować, gdy się nie trenuje oraz łatwo przenosić z jednego miejsca w drugie.

 

Rowerki treningowe i bieżnie

 

Odchudzanie jazda na rowerze kalorie kcal trening cardio ćwiczenia blog

Mając więcej przestrzeni w domu, można zainwestować w odpowiednie rowerki treningowe lub bieżnie. To ogromne ułatwienie, szczególnie dla osób, które nie mają czasu na trenowanie w klubach fitness, czy też nie uśmiecha im się jazda rowerem, bieganie na świeżym powietrzu w polskich warunkach pogodowych. Trening domowy na bieżni lub rowerku daje znakomite efekty, pozwala spalić kalorie, równocześnie wspaniale kształtuje różne partie mięśni. Dodatkowo w trakcie treningów na bieżni czy rowerku można bez problemów oglądać telewizję.

 

Hantle do codziennych ćwiczeń

 

Ćwiczenia w domu trening na brzuch odchudzanie aerobik blogHantle, podobnie jak maty do ćwiczeń, powinny być na domowym wyposażeniu. Są małe, nie zajmują wiele miejsca, a pozwalają na wykonywanie wielu ćwiczeń, które znakomicie wpływają na gubienie kilogramów i kształtowanie mięśni. Ćwicząc aeroby, celem odchudzania, wystarczy wybrać odpowiednie hantle, mogą być o stałej wadze, bez możliwości regulacji obciążenia. Z uwagi na rodzaj wykonywanych ćwiczeń (gwałtowne ruchy), muszą to być hantle, których uchwyt nie pozwoli na ich wyślizgnięcie się.

 

Stepper, czyli wchodzenie po schodach

 

Odchudzanie jazda na rowerze kalorie kcal trening cardio ćwiczenia blog

Na pierwszy rzut oka ćwiczenia na stepperze przypominać mogą wchodzenie po schodach. Urządzenie to ma liczne zalety, wśród których oczywiście należy wymienić szybką możliwość spalania tkanki tłuszczowej. Równocześnie regularne i dobrze wykonywane ćwiczenia na stepperze skutecznie zwalczają cellulit. Sprzęt zajmuje mało miejsca i jest lekki, dlatego ćwiczenia nawet w małych pomieszczeniach nie stanowią problemu. Ćwiczenia aerobowe na stepperze są dobrym rozwiązaniem szczególnie dla wszystkich tych, którzy mają problemy ze stawami oraz dopiero co rozpoczynają przygodę z treningami.