ZADBAJ Z NAMI O WŁASNE ZDROWIE

Ile kalorii ma Makaron Ravioli?

25 lutego, 2020

ile kalorii ma makaron Ravioli wartosci odzywcze wlasciwosci rodzaje tabele kalorii

Makro składniki w 100g produktu:

Białko:

2.5 g

Węglowodany:

14 g

Tłuszcze:

1.5 g

Błonnik:

1.3 g

Kalorie:

77 Kcal

Ravioli to makaron w kształcie poduszek, cieszący się popularnością w wielu miejscach świata. Jest to makaron. Ravioli to nic innego jak makaron z nadzieniem, zazwyczaj oparty o kwadrat. O ile tradycja i popularność ravioli mówi, że mamy do czynienia z daniem wegetariańskim, to jednak w zależności od upodobań, można również wypełnić jego środek mięsem czy serem. Żeby jednak samodzielnie wykonane ravioli było przepyszne, istotne jest, by umiejętnie doprawić farsz i skleić ciasto. Dlatego zaleca się do takich prac używanie foremek do ravioli oraz wykrawaczy.

Ravioli – zastosowanie

Makaron ravioli można stosować w najróżniejszych konfiguracjach. Począwszy od wyżej wspomnianych różnych farszach, a skończywszy jako znakomity dodatek do sałatek. Należy również pamiętać, że do ravioli należy dobrać odpowiedni sos.

Makarony włoskie to różnorodność, zarówno w kwestii kształtu, nazwy, jak i sposobów podawania. Można również zastosować podział odnoszący się do tego, z jakiej mąki, składników zostały wykonane. Jednak aby bliżej poznać zastosowanie różnych mąk do przygotowania makaronów, warto sprawdzić nasz artykuł na ten temat.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *