Jak schudnąć z brzucha? – Spis treści:

  1. Regularna aktywność fizyczna to podstawa
  2. Deficyt kaloryczny – zmniejszenie ilości przyjmowanych kalorii
  3. Jak zdrowo jeść? – zmiana codziennej diety

Jak schudnac z brzucha cwiczenia na plaski brzuch trening brzucha blog

Zbyt duży brzuch w pewnym momencie może stać się problematyczny, nie tylko z uwagi na wygląd ale również z powodów zdrowotnych. Osoby mające problemy z nadwagą, szukają najróżniejszych porad, o tym jak pozbyć się tłuszczu z brzucha, aby cieszyć się płaskim brzuchem. Droga od dużego brzucha, do płaskiego, odpowiednio wyrzeźbionego czy po prostu umięśnionego nie jest wcale taka trudna. Wystarczy tylko zmienić pewne nawyki związane z odżywianiem i na poważnie zabrać się za trening. Zatem jak zgubić brzuch?

Jak schudnąć z brzucha? – Regularna aktywność fizyczna


Jak schudnac z brzucha cwiczenia na plaski brzuch trening brzucha blog

Bez regularnych treningów trudno marzyć o płaskim brzuchu, ponieważ w pozbywaniu się złogów tłuszczu na brzuchu aktywność jest niezwykle pomocna. Chcąc raz na zawsze pozbyć się tłuszczu, nie tylko z tej części ciała ale również innych rejonów naszego ciała, należy podejść poważnie do własnej aktywności fizycznej. Jaki sport warto uprawiać? Jaki rodzaj treningu pozytywnie wpłynie na utratę tłuszczu z brzucha?

Dowolny, ale pod warunkiem, że będzie to trening efektywny, przeprowadzany systematycznie. Zaleca się treningi aerobowe, szczególnie bieganie, jazdę na rowerze czy też pływanie. Warto jednak w tym miejscu pamiętać, że trening powinien być dopasowany pod indywidualnie możliwości i chęci. Nie każdy lubi biegać, nie każdy potrafi pływać.

Jak schudnac z brzucha cwiczenia na plaski brzuch trening brzucha blog

Nie można się katować aktywnością fizyczną, tylko z czasem zwiększać jednostki treningowe. Czyli np. decydując się na bieganie, ale mając kiepską kondycję, zaczyna się od krótkich dystansów, często przemieszanych ze spacerami. Dopiero po kilku, kilkunastu tygodniach systematycznych treningów będzie można bez przerwy przebiec 30 czy 40 minut. Warto dołożyć do tego ćwiczenia na brzuch.

Jednak ten, kto myśli, że same brzuszki, nawet w ogromnych ilościach, pozwolą zgubić brzuch, jest w błędzie. Ćwiczenia brzuszków bardzo słabo spalają tłuszcz, ich wykonywanie pozwala budować mięśnie, kryjące się pod tłuszczem. Dlatego wszelkiego ćwiczenia na brzuch będą dobre, aby budować mięśnie, aby budować rzeźbę brzucha. Do spalania tłuszczu należy zaordynować wydajniejsze ćwiczenia, treningi.

Deficyt kaloryczny – zmniejszenie ilości przyjmowanych kalorii


Im mniej kalorii przyjmowanych w posiłkach każdego dnia, tym lepiej. Należy zatem poczynić ku temu kroki i regularnie odejmować kolejne kalorie. Odradza się radykalne posunięcia, zejście z przykładowych 3500 kalorii na 1500. To nierozważne i niezbyt dobre dla zdrowia.

Jak schudnac z brzucha cwiczenia na plaski brzuch trening brzucha blog

Prawidłowa walka z nadwagą, umiejętne staranie się o płaski brzuch wymaga spokojnej redukcji kalorycznej. Wszystko tak, aby po pewnym okresie dojść do optymalnych wartości, dzięki którym organizm otrzyma odpowiednią, ale i sensowną ilość kalorii. Jednocześnie warto przestawić organizm na 5 posiłków dziennie. Mniejsze porcje spożywane regularnie, wpływają korzystnie dla naszego ciała.

Jak zdrowo jeść? – zmiana codziennej diety


dieta na zgubienie brzuch cwiczenia trening blog

Mądrze jeść, czyli postawić na posiłki, które dają energię, które znacznie wpływają na odchudzanie, w tym gubienie nadwyżki kilogramów z brzucha. Co należy zatem jeść, czego unikać, aby mieć znowu płaski brzuch?

  • 5 posiłków dziennie,
  • pożywne śniadanie,
  • warzywa,
  • wykluczenie z menu pieczywa jasnego i przerzucenie się na pieczywo ciemne,
  • odrzucenie wszelkich cukrów, słodyczy, napojów oraz alkoholu,
  • rezygnacja z produktów, które posiadają wysoki indeks glikemiczny,
  • rezygnacja z potraw smażonych na rzecz gotowanych lub pieczonych.

Chcąc schudnąć z brzucha, należy prowadzić działania na wielu frontach. Stosowanie tylko odpowiedniej diety, bez aktywności fizycznej może przynieść efekty, jednak będą one bardzo rozłożone w czasie. Stosując się do wszystkich powyższych zasad, będzie można cieszyć się płaskim brzuchem.

Jak zgubic brzuch cwiczenia trening dieta blog

Warto jednak zaznaczyć, że odchudzamy się całościowo, gubimy tłuszcz ze wszystkich części ciała. Dla niektórych może to oznaczać, że czas oczekiwania na płaski brzuch się wydłuży.