Jak się zmotywować do odchudzania? – Spis treści:

  1. Odchudzanie metodą małych kroków
  2. Konkretny, dokładny plan odchudzania
  3. Wsparcie otoczenia w odchudzaniu
  4. Dieta podczas odchudzania to nie kara
  5. Odchudzanie od jutra
  6. Wzajemna motywacja osób odchudzających

Jak się zmotywować do odchudzania odchudzanie dieta trening ćwiczenia

Chyba nie ma osoby, która borykając się z nadwagą, nie marzy o idealnym ciele. Smukła sylwetka, wyrzeźbione mięśnie, doskonałe zdrowie, to liczne zalety związane z osiągnięciem idealnej wagi. Pojawiająca się wizja tego rodzaju sprawia, że zaczyna się myśleć o odchudzaniu. Jednak od samych myśli do osiągnięcia wymarzonej wagi długa droga.

Wśród wielu osób pojawia się jedynie teoria, planowanie, analizowanie, a brakuje praktyki, czyli rozpoczęcia odchudzania. Niektórzy mimo chęci już po kilku czy kilkunastu dniach zarzucają pomysł odchudzania, wracając do punktu wyjścia. Co należy zatem zrobić, aby odchudzać się bez przeszkód? Jak rozpocząć zrzucanie kilogramów, w jaki sposób motywować się do odchudzania?

Jak się zmotywować do odchudzania? – Metodą małych kroków


Jak się zmotywować do odchudzania odchudzanie dieta trening ćwiczenia

Lepiej stawiać sobie małe cele, ale racjonalne, bez problemu do osiągnięcia. Rozłożyć w czasie kolejne etapy chudnięcia, dobijania do konkretnej wagi. Odchudzając się, można trafić na zastoje, można się spodziewać, że kilogram zrzucony tygodniowo to dobrze i zdrowo.

Kto planuje zrzucać po 5 kg w tygodniu, może dość szybko się zniechęcić, gdy waga będzie płatać figle. Odchudzanie to proces wymagający i uczący cierpliwości, dlatego motywując się, warto działać metodą małych kroków.

Konkretny, dokładny plan odchudzania


Jak się zmotywować do odchudzania odchudzanie dieta trening ćwiczenia

Bez przygotowanego uprzednio planu działania, odpowiedniego podejścia do codziennego menu, a także aktywności fizycznej, która na stale powinna zagościć w życiu osób odchudzających się, niezwykle trudno osiągnąć cel.

Mając doskonale skrojony plan, rozpisany każdy dzień po kolei, będzie nam dużo łatwiej wytrwać w długotrwałym procesie odchudzania. To doskonały bodziec motywacyjny. Brak zaplanowanych działań dość często prowadzi do słomianego zapału i zarzucenia myśli o zrzucaniu nadwagi.

Wsparcie otoczenia w odchudzaniu


Jak się zmotywować do odchudzania odchudzanie dieta trening ćwiczenia ozdrowiezadbaj

Dobrze jest posiadać wsparcie ze strony bliskich osób. Takie wsparcie rozumie się nie tylko poprzez dobre słowo, ale również współuczestnictwo w diecie, aktywności fizycznej. Kiedy domownicy jedzą identyczne posiłki, odmawiają sobie słodkości, niezdrowego jedzenia, a także trenują wspólnie z osobą odchudzającą się, to jest zdecydowanie łatwiej.

Zalecałbym jednak od samego początku opierać się na motywacji z wewnątrz nas samych, skupić się na celach, które sobie wyznaczyliśmy i się ich trzymać. Opieranie swojej motywacji na czynnikach zewnętrznych niestety może szybko zakończyć się porażką, ponieważ z reguły nie są one zbyt trwałe.

Dieta podczas odchudzania to nie kara


dieta to nie kara odchudzanie dieta trening ćwiczenia ozdrowiezadbaj

Wielu ludzi traktuje diety jak zło koniecznie, raczej każdy z nas wie że trudniej jest się zmotywować do rzeczy nieprzyjemnych. Dlatego od samego początku, warto traktować dietę jak rewolucyjną zmianę w naszym życiu, która wpłynie pozytywnie na wszystkie aspekty naszego życia.

Traktowanie diety tylko jako nieprzyjemny środek do celu nie przyniesie długotrwałych efektów i zakończy się w większości przypadków rezygnacją. Nowe menu, to nie tylko sposób na schudnięcie, to tak naprawdę nowy styl życia.

Odchudzanie od jutra – Jak się zmotywować do odchudzania?


wsparcie rodziny w odchudzaniu dieta trening ćwiczenia ozdrowiezadbaj

To niestety demotywujące działanie, szczególnie gdy to „od jutra” jest przeciągane w nieskończoność. „Od poniedziałku”, „od nowego miesiąca”, albo „od nowego roku”.

Aby zdobyć niezbędną motywacje musisz po prostu zacząć, postaw sobie cel i zacznij działać teraz już dziś, ponieważ jutro nigdy nie nadejdzie. Nie czekaj na idealny moment, ponieważ on nigdy nie nadejdzie.

Wzajemna motywacja osób odchudzających


W celu zwiększenia motywacji, poszukiwania słów otuchy, kiedy zaczyna się kryzys, warto skorzystać z różnego rodzaju forów internetowych, grup dyskusyjnych, gdzie gromadzą się osoby odchudzające. Taka duża grupa wsparcia daje porządną motywację, gwarantuje pomoc w wielu sytuacjach.